WEDNESDAY: Wszystkie moce sezonu 1 wytłumaczone

WEDNESDAY: Wszystkie moce sezonu 1 wytłumaczone

20 grudnia 2022 Wyłącz przez Łukasz Karaś

Do Akademii Nevermore zwykli śmiertelnicy nie są wpuszczani. Każdy z nich musi posiadać jakąś nadprzyrodzoną moc. Dziś przyjrzymy się bohaterom serialu “Wednesday”, oraz mocom jakimi władają.

Uwaga, w materiale pojawią się spoilery.

Materiał ten obejrzysz także na Youtube:

 

Wednesday Addams

Wednesday Addams jest główną bohaterką serialu. Tak jak jej matka Morticia tak i ona uczęszcza do Akademii Nevermore po wydaleniu z poprzedniej szkoły.

Mocą Wednesday są wizje przyszłości i przeszłości. Bohaterka nie może ich przywołać na żądanie, ale doświadcza ich, gdy dotknie ważnego przedmiotu, bądź osoby. W taki sposób na przykład doświadczała wizji mordowanych osób z jej otoczenia. Doświadczanie wizji w połączeniu z intelektem Wednesday i jej umiejętnością szermierczym pozwala jej prowadzić śledztwo w sprawie zabójstw w okolicy Nevermore.

Bianka Barclay

Bianka początkowo kreowana jest na czarnego charakteru, ale ostatecznie łączy siły z Wednesday.

Bianka jest syreną posiadającą moc wpływania za pomocą swego głosu na innych ludzi tak jak mitologiczne syreny swym śpiewem wpływały na marynarzy, by ci kierowali statki ku skałom. Bianka może wpływać na myśli i decyzje innych bohaterów w wyniku czego traci swojego chłopaka Xawiera, który nie ma zaufania do jej manipulacyjnych mocy.

Mimo, że w serialu używa swej mocy sporadycznie, np. pod koniec sezonu, aby wpłynąć na Tylera to wiemy, że syreny są potężnymi istotami. Poznajemy bowiem jej matkę, która werbuje ludzi do sekty pozbawiając ich majątku i własnego zdania.

Syreny nie mogą posługiwać się swoją mocą, gdy noszą specjalny naszyjnik i tylko wtedy wiadomo, że nie próbują manipulować swym głosem.

Dzięki swemu głosowi Bianca jest także liderem szkolnej grupy muzycznej.

Enid Sinclair

Enid jest współlokatorką Wednesday w Nevermore. Dziewczyny różnią się jak dzień i noc. Enid ubiera się kolorowo, jest pełna życia, a najbardziej ją interesuje życie towarzyskie innych.

Enid jest także wilkołakiem. W chwilach uniesienia możemy poznać, iż nie jest zwykłą nastolatką po wysuwających się szponach. Jednak w finale sezonu podczas pełni krwawego księżyca ostatecznie transformuje się w wilkołaka zyskując nadludzką siłę i wytrzymałość.

Tyler Galpin

Tyler wyrósł z grupy potworów zwanymi Hydami. Odziedziczył tą przypadłość po swej matce. Stwory te pochodzą z powieści o dr Jekyllu i panie Hydzie. Hyde był nikczemnym alter ego Jekylla. W “Wednesday” to alter ego było potworem, w którego człowiek się przemieniał na rozkaz swego pana i był mu posłuszny. Potwór, w którego zmieniał się Tyler jest wielki, ma wyłupiaste oczy i ostre kły, jest silny, szybki i wytrzymały.

Xavier Thorpe

W serialu moce Xaviera nie było często ukazywane. Jest to utalentowanym malarzem i ma moc ożywiania swoich rysunków, co możemy zaobserwować, gdy na lekcji wprawia w ruch naszkicowanego pająka. Jednak twory te po dotknięciu obracają się w pył.

Xavier ma także moc przewidywania przyszłości podobną do Wednesday. Wizje te pokazują mu się podczas snów, a chłopak przelewa je na płótno.

Eugene Ottinger

Eugene interesuje się pszczołami. Opiekuje się nimi i zbiera miód. Jego moce zostały pokazane dopiero w kulminacyjnym momencie ostatniego odcinka. Jak się okazało chłopak potrafi również kontrolować pszczoły, co pomogło w pokonaniu przeciwnika. Być może w przyszłych sezonach zobaczymy rozwinięcie tej mocy.

Ajax Petropolus

Gorgony to mitologiczne siostry, a jedną z nich jest Meduza. Ma ona moc obracania w kamień każdego na kogo spojrzy. Atrybutem Meduzy są także węże zamiast włosów. Gorgony z “Wednesday” mają podobne moce dlatego zwane są kamieniarzami. Ajax może tymczasowo zamieniać ludzi w kamień. Jednak jego spojrzenie działa tylko wtedy, gdy jego wężowe włosy są na widoku. Dlatego Ajax na co dzień nosi czapkę.

Podczas kąpieli, gdy nie miał jej na głowie spojrzał na swoje oblicze w lustrze i sam zamienił się w kamień przez to nie przychodząc na randkę z Enid.

Dyrektor Larissa Weems

Larissa Weems to dyrektorka Nevermore. Jej mocą jest zmiennokształtność, co oznacza, że może przybrać wygląd dowolnej osoby. W serialu możemy zobaczyć ją w akcji dwukrotnie: gdy próbuje zatuszować śmierć Rowana, aby chronić szkołę, oraz w ostatnim epizodzie, gdy przybrała wygląd Tylera, aby zdemaskować Panią Tornhill.

Yoko Tanaka

Yoko jest wampirem. Jednak w przeciwieństwie do klasycznych wampirów słońce jej nie szkodzi dopóki nosi charakterystyczne okulary przeciwsłoneczne. W pierwszym sezonie jej moce nie zostały pokazane, ale zapewne zmieni się to w kolejnych.

Rowan Laslow

Rowan Laslow posiada moce psychiczne, które pozwalają mu na telekinezę, czyli poruszanie przedmiotami na odległość. Rowan swe moce odziedziczył po matce, która miała wizję Wedsday niszczącej akademię.

Wujek Fester

Krewny Wednesday posiada moc emitowania prądu elektrycznego ze swoich dłoni. Dzięki temu może zarówno stroić sobie żarty rażąc prądem ludzi podających mu rękę jak i za pomocą elektrowstrząsów przywrócić serce do bicia.

Jak wspomina sam Fester moce te zyskał prawdopodobnie po terapii elektrowstrząsami.

 

Zobacz również