Nowa Teksańska masakra i Nicolas Cage Draculą – horrorowe newsy #17

Nowa Teksańska masakra i Nicolas Cage Draculą – horrorowe newsy #17

31 grudnia 2021 Wyłącz przez Skaras

Zapraszam do nowego porcji horrorowych newsów, a w środku m.in Nicolas Cage jako Dracula, nowy horror Wojenny z Mickim Rourke.

Horrorowe newsy obejrzysz także na Youtube:

Nicolas Cage zagra Draculę

Nicolas Cage dołączył do obsady filmu studia Universal “Renfield”. Wcieli się w postać Draculi, słynnego wampira. Gwiazdą produkcji jest Nicholas Hoult.

Po fiasku filmu “Mumia” i rozpadzie potwornego uniwersum studio Universal zmieniło podejście do odświeżania swojej bogatej biblioteki horrorów. Pierwszym tego efektem był ciepło przyjęty “Niewidzialny człowiek”. To zachęciło studio do realizacji “Renfielda”.

Tytuł filmu odnosi się do postaci znanej z powieści Brama Stokera “Dracula”. Był on pacjentem szpitala dla obłąkanych. Lekarze podejrzewali, że cierpi on na urojenia, w rzeczywistości był jednak sługą Draculi.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiemy jednak, że podobnie jak “Niewidzialny człowiek”, jego akcja rozgrywać się będzie współcześnie.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Cade wciela się w wampira. Jego debiut jako ten nieumarły miał miejsce w 1988 w filmie “Pocałunek Wampira”.

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Teksańska masakra piłą mechaniczną od Netflixa

Fede Alvarez, twórca świetnie ocenionego reboota “Martwego Zła” produkuje dla stacji Netflix sequel oryginalnegj “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” z 1974 roku ignorując przy tym wydarzenia kolejnych części.

Fabuła filmu prezentuje się następująco: Główną bohaterką filmu jest Ruth (Nell Hudson), 25-latka z San Francisco, która wyrusza w podróż biznesową do Teksasu. Zabiera ze sobą nastoletnią siostrę Lilę (Elsie Fisher), bo boi się zostawić ją samą w dużym, pełnym niebezpieczeństw mieście. Dziewczyny nie wiedzą, że to właśnie prowincji na południu Stanów Zjednoczonych powinny obawiać się najbardziej.

“Teksańska masakra piłą mechaniczną” ukaże się na Netfliksie 18 lutego 2022 roku. Zwiastun filmu znajdziecie w opisie filmiku.

Archive 81 – serial od Jamesa Wana

James Wan, reżyseri takich horrorów jak “Obecność”, czy “Naznaczony” produkuje nowy serial dla platformy Netflix “Archive 81”, który będzie nakręcony w konwencji paradokumentu.

Główną rolę w serialu gra Mamoudou Athie znany z horroru “Underwater”. Jego bohater, Dan Turner, jest archiwistą, który ima się nietypowego zlecenia. Ma odrestaurować kolekcję uszkodzonych kaset VHS – wszystkie pochodzą z 1994 roku. Mężczyzna trafia na taśmy nagrane przez dokumentalistkę Melody Pendras (w tej roli znana z “Altered Carbon” Dina Shihabi), która prowadziła śledztwo w sprawie groźnej sekty. Dan wierzy, że może uratować Melody – choć rzekomo ćwierć wieku temu spotkała ją straszliwa śmierć.

Premiera serialu 14 stycznia 2022 roku na platformie Netflix.

Warhunt – nowy horror wojenny z Mickey Rourke

“Warhunt” to nowy horror wojenny rozgrywający się w czaasach II Wojny Światowej.

Fabuła filmu prezentuje się następująco: samolot Armii Stanów Zjednoczonych rozbija się pośrodku lasu za linią wroga. Bezwzględny Major Johnson, w tej roli Mickey Rourke wysyła żółnierży, aby zdobyli ładunek, który transportował rozbity samolot. Żołnierze wkrótce odkrywają ciała nazistów pokryte magicznymi symbolami pozbawione organów wewnętrznych. Okazuje się, że las zamieszkuje nadnaturalne zło.

Premiera filmu 21go stycznia 2022 roku. Zwiastun filmu znajdziecie w opisie filmiku.

Opublikowano: 31 grudnia 2021

Zobacz również