Najlepsze sceny śmierci w horrorach 2023

Najlepsze sceny śmierci w horrorach 2023

6 stycznia 2024 Wyłącz przez Skaras

Zapraszam do rankingu najlepszych scen zabójstw w horrorach, które wyszły w 2023 roku.

Materiał ten obejrzycie także na Youtube:

 

Gniew Becky

The Wrath of Becky” to sequel ciepło przyjętej “Becky” z 2020 roku o nastolatce, która niczym połączenie “Rambo” i “Kevina samego w domu” samodzielnie krwawo rozprawia się z nachodzącymi jej posesję przestępcami. Rzecz ma się podobnie w części drugiej. W jednej ze scen pewien rudy wieśniak z dwururką postanawia zadrzeć z wkurzoną Becky. Gdy już bezbronny leży przed nią zaczyna prosić o życie i obiecywać, że wychowa swego syna na prawego człowieka. Jednak, gdy facet nie potrafi wymienić jego imienia dziewczynka robi użytek ze swej maczety i nie spocznie póki z nieszczęśnika nie zostanie parująca kupa mięsa. Lepiej nie zadzierać z dojrzewającymi nastolatkami.

Mów do mnie

Talk to Me” odniósł olbrzymi sukces w box office, dzięki wielu kreatywnym zabiegom jak ciekawy pomysł na zawiązanie historii w postaci porcelanowej ręki za pomocą, której bohaterowie na krótki czas zostają opętani, ale także wysmakowanej warstwie audiowizualnej. Może i w filmie nie ma zatrzęsienia scen śmierci, które zapadałyby w pamięć, ale produkcja braci Philippou zaczyna się już od wysokiego C. W niej bowiem obserwujemy jak chłopak na imprezie poszukuje swego brata. Gdy go odnajduje zamkniętego w pokoju ten mamrocze coś pod nosem i jest nieobecny. Podczas opuszczania domówki odnaleziony chłopak dźga nożem swego brata po czym w brutalny sposób odbiera sobie życie. Mocne i niespodziewane.

Piła 10

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć dziesiątej części Piły. Film został doceniony przez fanów, głównie za skupienie się na postaci samego Johna Kramera, a nie jak do tej pory śledzącego go wymiaru sprawiedliwości. Śmiertelnie kreatywnych pułapek mieliśmy tu bez liku, więc nie łatwo było wybrać jedną. Początkowo pomyślałem o dilerze narkotyków Mateo, który miał sobie przeprowadzić operacją na mózgu, żeby jego twarz nie usmażyła się w masce majów, ale potem pomyślałem o ponurym końcu, który spotkał prostytutkę Valentinę. Kobieta musiała obciąć sobie nogę piłą Gigliego, aby wyssać z niej szpik. Pamiętaj, że w kinie, aż mnie ciarki przeszły. Na nic się jednak zdały starania nikczemnej dziwki, gdyż zaraz jej głowa dołączyła do urżniętej kończyny.

Noc dziękczynienia

Noc dziękczynienia” to klasyczny slasher, w którym morderca wykańcza mieszkańców pewnego miasteczka mszcząc się za doznane krzywdy. Reżyser tego widowiska Eli Roth zaoferował nam kilka kreatywnych scen uśmiercania, więc ponownie niełatwo było mi wybrać jedną. Niezły był pierwszy, długaśny jak cholera mord na pracownicy miejscowego baru, ale wybrałem jednak opcję piekarnik. W niej zabójca wsadza Kathleen, matkę głównej bohaterki do wielkiego pieca i tam powoli opieka ją niczym wielkiego, świątecznego indyka. Najlepsze jednak przed nami, gdyż Kathleen ląduje na stole jako świąteczne danie przed oczami przerażonej rodziny. Smacznego!

Zakonnica 2

Zakonnica 2” to jedno z większych zaskoczeń tego roku. Po miałkiej części pierwszej raczej nikt nie spodziewał się dobrego filmu. Jednak reżyser Michael Chaves udźwignął ciężar tworząc może i sztampową, ale ciekawie rozpisaną historię demona, który pod postacią zakonnicy nęka pewną szkołę z internatem. Warstwa wizualna robi tu dużą robotę, a kreatywne jump scares i wiele ładnie zaprojektowanych scen umilają seans. Niespodziewanych zgonów znajdziemy tu kilka, ale największe wrażenie robi ten z początku filmu, gdy pewien ksiądz będąc w kościele zostaje nieoczekiwanie uniesiony w górę i staje w płomieniach. Ależ gorąca musiała być jego wiara!

When Evil Lurks

When Evil Lurks” to bez wątpienia jeden z najlepszych horrorów 2023 roku. Argentyński reżyser Damien Rugna przedstawia nam przerażający świat, w którym opętania mogą rozprzestrzeniać się niczym zaraza. Film obfituje w wiele szokujących, czy brutalnych scen toteż miał dylemat, która scenę wybrać za najmocniejszą. Wahałem się między sceną na farmie z siekierą, ostatecznie wybrałem jedną z końcówki. W niej opętana matka przychodzi po młodego Santino i skacząc z okna ucieka z nim w ciemność. Jaime podąża ich śladem tylko po to, by spostrzec, że matka-zombie dobrała się do mózgu dzieciaka i wyżera go z czaszki jak cukierki. Krwawe i mocne jak cholera.

Malum

Horror “Last Shift“, który opowiadał o opuszczonym posterunku policji, którego nawiedzają duchy członków sekty i samotna policjantka, która musiała stawić im czoła odniósł sukces mimo wykorzystania skromnych środków. Reżyser filmu Anthony DiBlasi wyposażony w większy budżet nakręcił jego dość wierny remake o tytule “Malum” dodając nieco krwawych atrakcji. Błąkająca się po komisariacie policjantka Jessica w jednej z cel napotyka powieszoną, ale wciąż żywą kultystkę. Nadprzyrodzona siła zaciska pętlę wokół jej szyji tak mocno, że jej gałka oczna wychodzi z oczodołu, a ostatecznie głowa zostaje obcięta obryzgując Jessicę litrami gęstej posoki niczym w kultowym “Carrie” Briana DePalmy.

Mroczne żniwa

Mroczne żniwa” to mniej znany horror na liście, którego mogliśmy obejrzeć na Prime Video. To opowieść o małym kingowskim miasteczku, w którym młodzież co roku poluje na demona – Piłozębnego Jacka. Pośród wielu zgonów dokonywanych zarówno przez uzbrojoną dziatwę na mieszkańcach miasteczka jak i samego Piłozębnego jedno robi szczególne wrażenie. Gdy grupa dzieciaków kryje się przed demonem w piwnicy jeden chłopak próbuje do nich dołączyć, ale drzwi są zamknięte. Bo burzliwej kłótni w środku drzwi zostają w końcu otwarte tylko po to by spostrzec jak demon przerywa głowę nieszczęśnika na pół, tylko po to by wkroczyć do wypełnionej piwnicy i dokonać tam krwawej jatki. Pamiętajcie, by nigdy nie otwierać nieznajomym!

Martwe zło przebudzenie

Seria Martwe Zło przyzwyczaiła nas do hektolitrów krwi i “Martwe zło: przebudzenie” podtrzymało tą tradycję. Ta część przenosi się z domku w lesie do wielkiego, zapuszczonego bloku, w którym rozpętuje się epidemia opętanych. Podczas trzeciego aktu filmu, gdy główny dedite Ellie łączy się z pozostałymi w superdemona i w podziemnym parkingu rozpętuje się wielka bitwa Beth rozprawia się z nim najpierw przy pomocy klasycznej piły mechanicznej robotę kończąc rozdrabniarką do drewna. Cała scena wprost ocieka juchą i czuć w niej ducha oryginalnej trylogii Raimiego.

Renfield

Renfield” to krwawy komediohorror o Draculi i jego wiernym pomocniku, którzy żyją i żerują w wielkim mieście XXI wieku. Największym plusem produkcji jest słynny krwiopijca w wykonaniu niezawodnego Nicolasa Cage. Znajdziemy tu wiele kreatywnych zabójstw i istne morze lejącej się krwi, ale najciekawiej wypada końcowa konfrontacja z Draculą. Ten złapany w magiczną pułapkę zostaje poćwiartowany przy pomocy siekiery, piły mechanicznej, młota, cepa i innych narzędzi przez Renfielda i policjantkę Rebeccę. Następnie zostaje spalony kwasem, zapieczętowany wodą święconą, a resztki ścierwa zabetonowane i umieszczone w lochu. Jak to się mówi, zabity na śmierć.

Zobacz również