Horrorowe newsy #5

Horrorowe newsy #5

14 kwietnia 2021 Wyłącz przez Łukasz Karaś

Newsy zobaczy także na Youtube:

Zmarł włoski rysownik Enzo Sciotti

W wieku 77 lat zmarł włoski rysownik Enzo Sciotti, autor niezliczonych okładek i plakatów do wielu horrorów, zwłaszcza do tytułów, które pojawiały się w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Serwis wikipedia podaje, że był autorem ponad 3000 prac! Sciotti tworzył plakaty dla włoskich mistrzów gatunku takich jak Dario Argento, Lucio Fulci, czy Lamberto Bava.

Sciotii stworzył ilustracje do m.in “The House by the Cemetery”, “The Beyond”, “Manhattan Baby”, “A Cat in the Brain, “Phenomena”, czy “Demons“.

Sciotii tworzył także włoskie plakaty amerykańskich filmów jak “Armia Ciemności”, “Cujo”, “Near Dark“, “Burbs”, “Beetlejuice” i tysięcy innych.

 

Zmarł Giannetto de Rossi

Kolejna smutna wiadomość. W wieku 79 lat zmarł Giannetto de Rossi, specjalista od charakteryzacji i twórca efektów specjalnych, który współpracował przy licznych hitach włoskiego i światowego kina.

De Rossi stworzył charakteryzację i krwawe sceny do takich klasyków jak “Zombie 2”, “The Beyond”, “Zombie Holocaust“, “Cannibal Apocalypse”, czy “Let Sleeping Corpses Lie”.

De Rossi jest jednak znany też z prac nad amerykańskimi filmami m.in w “Dune”, “Conanie Niszczycielu”, czy “Rambo III”, czy “High Tension” Alexandra Aji.

Nowy zwiastun najnowszej Piły

Lionsgate wypuścił nowy zwiastun filmu w reżyserii Darrena Bousmana “Spiral: From the Book of Saw“, w którym główne role grają Chris Rock i Samuel L. Jackson.

Postaci grane przez Rocka i Jacksona ścigają zabójcę, który wzoruje się na mordercy z poprzednich części. “Spiral” jest dziewiątą odsłoną serii o Pile. W zwiastunie możemy zobaczyć nowy design kultowej maski świni z filmu Jamesa Wana.

Premiera filmu 14go maja 2021 roku.

Zwiastun:

Powstanie “Piła 10”

To nie koniec informacji z uniwersum “Piły”. Jak podaje portal bloody-disgusting dziesiąty film z serii trafił właśnie do pre-produkcji. Za film ponownie będzie odpowiedzialne Studio Twisted Pictures, a jego roboczy tytuł to “Saw X”. Pozostałe informacje nie są jeszcze znane.

Naomi Watts w remaku “Widzę, widzę”

Naomi Watts będzie gwiazdą oraz producentką wykonawczą remake’u austriackiego horroru “Widzę, widzę” z 2014 roku. Film powstanie dla Amazon Studios.

Oryginał opowiadał o dwójce chłopców, która przenosi się do nowego domu wraz z matką, której twarz owinięta jest bandażami po operacji. Pod bandażami znajduje się jednak osoba, której dzieci nie rozpoznają.

Dwukrotnie nominowanej do Oscara Watts przypadła rola rodzicielki. Aktorkę mogliśmy ostatnio zobaczyć w filmie akcji “Poziom mistrza”. Australijka pracuje aktualnie z polską reżyserką Małgorzatą Szumowską nad opartym na faktach dramatem “Infinite Storm”.

Pełen zwiastun “Army of the Dead”

Film reżyserowany przez Zacka Snydera “Army of the Dead” doczekał się pełnego zwiastunu.

Przypomnijmy, że “Army of the Dead” opowiada o wybuchy pandemii zombie w Las Vegas, gdzie grupa najemników wyrusza do strefy kwarantanny, aby dokonać napadu.

Film zobaczyć będziemy mogli od 21 maja na platformie Netflix.

Zwiastun:

 

 

Opublikowano: 14 kwietnia 2021

Zobacz również