Horrorowe newsy #13

Horrorowe newsy #13

11 września 2021 Wyłącz przez Skaras

Newsy obejrzysz także na Youtube

Anya Taylor-Joy wystąpi w remaku Nosferatu

Anya Taylor-Joy zagra w nadchodzącym remaku klasycznego horroru z 1922 roku “Nosferatu – symfonia grozy”. Film wyreżyserować ma Robber Eggers znany z takich hitów jak “The Lighthouse“, czy “Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii“.

Anya pierwsze kroki stawiała właśnie w “The VVitch” Eggersa. Zwróciła tam na siebie uwagę zarówno fanów i krytyków. Aktorka skrzydła rozwinęła przy pracy w serialu “Gambit Królowej”.

“Nosferatu – symfonia grozy” to niemiecki horror gotycki na podstawie powieści “Drakula” Brama Stokera w reżyserii F. W. Murnau’a. Przedstawiał on historię Knock’a – agenta nieruchomości, który nieświadomie udaje się do zamku wampira Nosferatu.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Zmarła aktorka Marilyn Eastman

Aktorka Marilyn Eastman zmarła w wieku 87 lat. Fanom horroru najbardziej znana jest z roli Helen Cooper z oryginalnej “Nocy żywych trupów” George’a Romero.

Eastman na planie “Nocy żywych trupów” nie tylko występowała przed kamerą, ale także była producentką, makijażystką, rekwizytorką, redaktorką scenariusza, a także pracowała przy dźwięku. Eastman występowała w filmie również jako jedno z zombie.

Nowe Paranormal Activity

Nowa część cyklu “Paranormal Activity” produkowanego przez Paramount i Blumhouse ominie kina i trafi wprost na platformy VOD. Najpierw na Paramount+.

Christopher Landon znany z “Happy Death Day” i “Freaky” odpowiedzialny jest za scenariusz, a film wyreżyseruje William Eubank znany z “Underwater“.

Nowe “Paranormal Activity” ma być zmianą konwencji dla popularnej serii. Razem z premierą sequela ukaże się także film dokumentalny o tworzeniu Paranormal Activity.

Obydwa pojawią się w okolicach Halloween 2021 roku.

Zmarł Tomasz Knapik

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów kina lat 80tych. Zmarła prawdziwa legenda – jeden z najpopularniejszych polskich lektorów – Tomasz Knapik.

Lektor zmarł w wieku 78 lat. O jego śmierci poinformował na Facebooku jego syn, dziennikarz Maciej Knapik.

Tomasz Knapik urodził się 16 września 1943 roku w Warszawie. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Z wykształcenia doktor inżynier elektrotechnik – był wykładowcą na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Nowa antologia horroru od Guillermo del Toro

Popularny reżyser Guillermo del Toro znany z takich filmów jak “Labirynt Fauna”, czy “Crimson Peak” stworzy nową antologię horroru dla platformy Netflix.

Seria nazywać się ma “Cabinet of Curiosities”, a za stołkiem reżysera zasiądą między innymi Panos Cosmatos znany z “Mandy”, Jennifer Kent odpowiedzialna za “Babadooka”, Vincenzo Natali od “Splice”, oraz David Prior – reżyser “The Empty Man”.

W filmie wystąpić ma m.in. Andrew Lincoln znany z serialu “The Walking Dead”, Crispin Glover znany z “Willarda”, Essie Davis z “Babadooka” i Peter Weller z “Robocopa”.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Znamy datę premiery W lesie dziś nie zaśnie nikt 2

Sequel popularnego w Polsce slashera trafiła na platformę Netflix 27go października 2021.

Za reżyserię będzie odpowiadał twórca oryginału, Bartosz Kowalski, który również jest współscenarzystą razem z Mirellą Zaradkiewicz. W obsadzie nowej odsłony znaleźli się Mateusz Więcławek, Julia Wieniawa, Zofia Wichłacz, Andrzej Grabowski, Wojciech Mecwaldowski, Izabela Dąbrowska, Sebastian Stankiewicz oraz Robert Wabich.

Przypomnijmy, że część pierwsza opowiadała o grupie dzieciaków, które przyjeżdżają na letni obóz. Młodzież wybiera się do lasu. Na miejscu grasuje morderczy mutant, który nie pozwoli sobie by intruzi pałętali się po jego terenie.

Nowe Resident Evil z kategorią R

Reboot popularnej serii “Resident Evil” o podtytule “Welcome to Raccoon City” otrzymał kategorię wiekową R za nagromadzenie przemocy i gore.

Za stołkiem reżysera zasiadł Johannes Roberts znany z filmów “47 Meters Down” i “The Strangers: Prey at Night”.

Kategoria R oznacz, że osoby poniżej 17 roku życia muszą w kinie być z osobą dorosłą.

Oczywiście poprzednie części serii również miały kategorię R, ale pierwszy raz w uzasadnieniu znalazło się słowo “gore”.

Mówi się, że “Welcome to Raccoon City” ma być cięższym horrorem niż części z Milą Jovovich, w których co prawda było sporo przemocy, ale filmy były raczej akcyjniakami science fiction, a nie horrorami.

Fabuła prezentuje się następująco: “Niegdyś kwitnący dom giganta farmaceutycznego Umbrella Corporation, Raccoon City jest teraz umierającym miastem.. Exodus firmy sprawił, że miasto stało się pustkowiem… ze złem czającym się pod powierzchnią. Kiedy zło zostaje uwolnione, mieszkańcy miasta zostają na zawsze zmienieni… a mała grupa ocalałych musi współpracować, aby odkryć prawdę stojącą za Umbrellą i przetrwać noc”.

“Welcome to Raccoon City” premierę ma mieć 24go listopada 2021 roku.

Opublikowano: 11 września 2021

Zobacz również