Wszystko co wiemy o nowym Obcym: Alien Romulus

Wszystko co wiemy o nowym Obcym: Alien Romulus

21 listopada 2023 Wyłącz przez Skaras

 

Wkrótce ukaże się nowy film rozgrywający się w uniwersum Obcego: “Alien: Romulus”. Zapraszam do omówienia sobie wszystkiego, co wiemy o tej produkcji.

Za jego reżyserię odpowiada Urugwajczyk Fede Alvarez, który wyreżyserował remake “Martwego zła”, a także thriller “Nie oddychaj”. Oba filmy zostało ciepło przyjęte i cechowały się duszną atmosferą, a w filmie o Obcym to właśnie klimat zaszczucia w ciasnych korytarzach jest najważniejszy. Alvarez w wywiadach przyznał, że w swoim filmie chce nawiązywać do pierwszych odsłon Obcego.

Za scenariusz nowego obcego odpowiedzialny również jest Alvarez do spółki z Rodo Sayaguesem, który także maczał palce przy “Martwym złu”, obu częściach “Nie oddychaj”, oraz chłodno przyjętej “Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną” z 2022 roku.

Film wyprodukowany będzie dla Ridleya Scotta i jego wytwórni Scott Free.

Tytuł filmu “Romulus” nawiązuje do legendarnego założyciela Rzymu i króla: Romulusa. Jakie to ma znaczenie dla fabuły jeszcze nie ujawniono, ale spekuluje się, że w nowym obcym zobaczymy najpotężniejszego xenomorpha – Króla Ksenomorfów. Być może będzie to ojciec, założyciel całej rasy. Przypomnijmy, że we franczyzie mieliśmy już do czynienia z Królową Obcych. To z nią walczyła Ripley w “Obcym – decydujące starcie”.

Same szczegóły fabuły utrzymywane są w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że w przeciwieństwie do innych filmów franczyzy, które skupiały się na dorosłych w rolach korporacyjnych, militarnych i naukowych, ta dziewiąta już odsłona serii skupi się na grupie młodych ludzi. Będą oni musieli skonfrontować się z najbardziej przerażającą formą życia we wszechświecie.

Plakat filmu przedstawia płaskorzeźbę na której widoczny jest xenomorph sięgający po niemowlaka. Jest to klasyczna wersja xenomorpha znana z pierwszych odsłon Ridleya Scotta. Na plakacie widnieją jeszcze dwa kuliste obiekty. Być może są to dwie planety. Lub Ziemia i Księżyc, co by wskazywało, że fabuła filmu może częściowo rozgrywać się na naszej planecie.

Prawdopodobnie w filmie nie ujrzymy żadnych bohaterów znanych z poprzednich odsłon. Sądząc po obsadzie wszyscy bohaterowie będę między 20, a 30 rokiem życia. Będzie to znana ze “Szkoły czarownic: Dziedzictwo” Cailee Spaeny, Isabela Merced, którą widzieliśmy w “Sicario 2: Soldado”, oraz Archie Renaux, David Jonsson, Aileen Wu i Spike Fearn.

Zdjęcia rozpoczęły się 9go marca 2023 roku w Budapeszcie. Film ma mieć premierę 16go sierpnia 2024 roku na platformie streamingowej Hulu podobnie jak to miało miejsce z filmem “Prey” nie zobaczymy go zatem w kinach.

Budżet filmu wynosi 75 milionów dolarów, więc nieco więcej niż budżet wspomnianego “Prey“. Ma być również samodzielnym filmem nie będącym bezpośrednią kontynuacją, któregokolwiek tytułu z franczyzy.

Póki co pojawiło się tylko jedno zdjęcie z planu, które zamieścił reżyser na platformie X miesiąc po rozpoczęciu zdjęć z okazji “Dnia obcego”. Widnieje na nim facehugger obejmujący filmowego klapsa w futurystycznym korytarzu statku kosmicznego lub bazy kosmicznej.

Jak przyznał Alvarez twórca oryginalnego Obcego z 1979 roku Ridley Scott po seansie Romulusa powiedział “Fede, cóż mogę rzec. Ten film jest zajebisty!”. I to chyba najlepsza rekomendacja.

Co ciekawe produkowany jest także serial o obcym produkowany przez twórcę “Fargo” Noah Hawley. Możliwe, że “Alien: Romulus”, oraz serial będą się zazębiać fabularnie.

“Prometeusz” z 2012 roku przez jednych jest kochany, przez innych znienawidzony. Faktem jest, że zawierał masę błędów i wpadek. Zapraszam do materiału, w którym je wyłapuję.

Zobacz również