Powstaje “Platfmorma 2” i serial z uniwersum “Obecności” – horrorowe newsy #32

Powstaje “Platfmorma 2” i serial z uniwersum “Obecności” – horrorowe newsy #32

12 maja 2023 Wyłącz przez Skaras

Witam w nowej porcji horrorowych newsów, a w środku sequel “Platformy”, nowy “Blair Witch Project”, nowa część “Naznaczonego”, oraz “Serial z uniwersum Obecności”
Ten materiał obejrzysz także na Youtube:

Powstaje Platfmorma 2

“Platforma” to hit z Netflixa opowiadający o specjalnym więzieniu, w którym racjonowana jest żywność. Film był alegorią klas społecznych i stał się dużym sukcesem.

Obecnie powstaje część druga tego popularnego filmu. Póki co nic nie wiadomo o fabule, ale produkcja ma mieć większy budżet. Za stołkiem reżysera ponownie zasiądzie Galder Gaztelu-Urrutia.

Póki co udostępniono dwa zdjęcia na których widnieją nowi bohaterowie odgrywani przez Milenę Smit i Hovika Keuchkeriana.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Eli Roth kręci Thanksgiving

“Thanksgiving ” był fakowym zwiastunem dołączonym do seansu horroru “Grindhouse” z 2007 roku. Reżyser Eli Roth ogłosił, że kręci właśnie pełny metraż oparty na swym pomyśle sprzed 16 lat.

Fakowy zwiastun “Thanksgiving ” przedstawiał krwawy slasherozgrywający się w Massachusetts, w którm co roku robi wielkie wydarzenie z powodu dnia indyka.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Powstaje remake Faces of Death

Dwójka filmowców Isa Mazzei i Daniel Goldhaber odpowiedzialni za horror “Cam” kręcą remake “Faces of Death”.

Oryginalne “Oblicza śmierci”, wydane w 1978 roku, to jeden z najbardziej niesławnych filmów wszechczasów, rzekomo przedstawiający prawdziwy materiał filmowy prawdziwej śmierci. W rzeczywistości, większość przerażających materiałów widzianych w “Faces of Death” jest inscenizowana, a krwawe efekty specjalne są często łączone z prawdziwymi materiałami, aby stworzyć iluzję makabrycznej rzeczywistości. Film został wpisany na listę video nasties i zakazany w Wielkiej Brytanii.

Wystąpią w nim Dacre Montgomery znany ze “Stranger Things” o Barbie Ferreira znana z “Euphorii”.

Nowa fabuła obraca się wokół kobiety-moderatorki serwisu podobnego do YouTube, której zadaniem jest eliminowanie obraźliwych i brutalnych treści. Kobieta dochodząca do siebie po poważnej traumie natrafia na grupę odtwarzającą morderstwa z oryginalnego filmu.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Nadciąga The Wrath of Becky

“Becky” to ciepło przyjęty film home invasion z 2020 roku nakręcony przez Jonathana Milotta i Cary’ego Murniona. Obecnie powstaje sequel filmu o tytule “The Wrath of Becky”. Za reżyserię odpowiedzialni są Matt Angel i Suzanne Coote.

Fabuła filmu prezentuje si następująco: “Dwa lata po ucieczce przed brutalnym atakiem na rodzinę, Becky próbuje odbudować swoje życie pod opieką starszej kobiety – bratniej duszy o imieniu Elena. Ale kiedy grupa znana jako “szlachetni ludzie” włamuje się do ich domu, atakuje ich i zabiera jej ukochanego psa, Diego, Becky musi wrócić do swoich starych nawyków, aby chronić siebie i swoich bliskich”.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Zwiastun The Last Voyage of the Demeter

“Demeter: Przebudzenie zła” to tytuł nadchodzącego filmu grozy o Draculi, który przygotował Norweg André Øvredal – twórca “Łowcy trolli”, “Upiornych opowieści po zmroku” oraz “Autopsji Jane Doe”.

Film opowie o rejsie, podczas którego dochodzi do niepokojących zdarzeń. Z powodu sztormu nieoznakowana skrzynia ulega uszkodzeniu. Okazuje się, że jej zawartość jest iście diabelska. Po zmroku zaczynają znikać pasażerowie. Ktoś na nich poluje; ktoś, kto upodobał sobie smak ludzkiej krwi…

Scenariusz bazuje na klasycznej książce “Dracula” Brama Stokera, a właściwie na jednym tej książki rozdziale – pt. “Dziennik kapitana”.

Polska premiera filmu 11 sierpnia 2023 roku.

Powstaje serial z uniwersum Obecności

Według serwisu Deadline, serial z uniwersum Obecności produkowany przez platfmormę HBO Max będzie kontynuował historię ustaloną w filmach fabularnych. James Wan, który wyreżyserował zarówno Obecność (2013), jak i Obecność 2 (2016), również prowadzi rozmowy z producentem wykonawczym.

Wszystkie trzy filmy z serii Obecność podążają za badaczami zjawisk paranormalnych Edem i Lorraine Warrenami, którzy pomagają rodzinom pozbyć się złych bytów. Patrick Wilson i Vera Farmiga wcielają się w fikcyjne wersje Warrenów, którzy byli uważanymi za prawdziwych ekspertów od zjawisk nadprzyrodzonych.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Zmarł Giovanni Lombardo Radice

W dniu 27 kwietnia 2023 roku zmarł aktor Giovanni Lombardo Radice. Radice, ze swoją charakterystyczną aparycją, specjalizował się głównie w rolach czarnych charakterów, a w historii kina gatunkowego zapisał się występami u takich twórców jak Antonio Margheriti w “Cannibal Apocalypse”, Lucio Fulci w “City of the Living Dead“, Ruggero Deodato w “The House on the Edge of the Park”, Umberto Lenzi “Cannibal Ferox [1981]”, czy Michele Soavi w “Deliria”, “The Church”. Zmarł w wieku 68 lat.

Powstaje nowy Blair Witch Project

Portal Production Weekly podał, że brytyjski reżyser Oliver Park, twórca takich horrorów jak “The Nightmare Radio”, czy “Abyzou” zoostał zatrudniony do projektu “Nienazwany sequel Blair Witch Project”, który ma wyprodukować studio Lionsgate.

Będzie to już trzeci sequel po częściach z 2000 i 2016 roku. Do projektu zostali również zaproszeni twórcy pierwszej części Daniel Myrick i Eduardo Sánchez.

Póki co nie są znane żadne szczegóły.

Zwiastun Nie otwieraj oczu 2

W sieci ukazał się zwiastun sequela “Bird box” w Polsce znanego jako “Nie otwieraj oczu”. Będzie to spinoff rozgrywający się z Barcelonie, co oznacza, że będzie opowiadał o zupełnie innych bohaterach w innym miejscu, ale w tym samym czasie. Film wyreżyserowali Alex i David Pastor.

Fabuła prezentuje się następująco: “Po tym, jak tajemnicza siła dziesiątkuje światową populację, zmuszając wszystkich, którzy ją zobaczą, do odebrania sobie życia, Sebastian i jego młoda córka Anna muszą wyruszyć w podróż przez opustoszałe ulice Barcelony. Kiedy utworzą kruchy sojusz z innymi ocalałymi i zmierzają w kierunku bezpiecznej przystani, pojawia się zagrożenie bardziej złowrogie niż niewidzialne stworzenia”.

Premiera ​ na Netflix 14 lipca 2023 roku. Zwiastun znajdziecie w opisie filmiku.

Zwiastun Insidious: Red Door

W sieci pojawił się zwiastun najnowszej odsłony serii “Naznaczony” o podtytule “Red Door”.

Film wyreżyseruje Patrick Wilson. Zagra w nim również główną rolę.

Opis filmu prezentuje się następująco: Aby raz na zawsze uśpić swoje demony, Josh (Patrick Wilson) i Dalton w wieku studenckim (Ty Simpkins) muszą podążać głębiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Premiera 7go lipca 2023 roku. Zwiastun znajdziecie w opisie filmiku.

Powstaje Sok z żuka 2

Warner Bros. oficjalnie potwierdził, że “Beetlejuice 2” powstaje. Co więcej, podał datę amerykańskiej premiery. Film rozpocznie przyszłoroczny sezon jesienny debiutując 6 września.

Zdjęcia już rozpoczęły się w Wielkiej Brytanii. Za kamerą stanie Tim Burton, a główną rolę zagra Michael Keaton.

W obsadzie jest również inna gwiazda oryginalnego “Soku z żuka” Winona Ryder. Jej córkę zagra jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia Jenna Ortega.

źródła:
źródła:
bloody-disgusting.com
filmweb.pl
wildweekly.pl
primemovies.pl

Opublikowano: 12 maja 2023

Zobacz również