Wednesday: w jakich horrorach grała Jenna Ortega

Wednesday: w jakich horrorach grała Jenna Ortega

12 grudnia 2022 Wyłącz przez Skaras

Rośnie nam nowa królowa krzyku. O Jennie Ortedze zrobiło się głośno za sprawą jej roli Wedsnday Addams, w którą wcieliła się w netfliksowym serialu “Wednesday”. Aktorka w tym roku obchodziła 20 urodziny, a niewiele osób wie, że na ekranie pojawia się już od 10 lat.

Ortega wystąpiła do tej pory w około 30 filmach zarówno na dużym i małym ekranie, a grała u takich reżyserów jak James Wan, czy Shane Black.

Dziś przyjrzymy się rolom Jenny Ortegi w horrorach.

Materiał ten obejrzysz także na Youtube:

 

“Naznaczony: rozdział 2” (2013)

Pierwszą kinową rolą Jenny Ortegi był występ w “Iron Manie 3” w 2013 roku. W kinie grozy zadebiutowała w tym samym roku u reżysera Jamesa Wana w drugiej części popularnej serii “Naznaczony”. Młoda aktorka zagrała w wieku 10 lat.

Film opowiada dalsze losy rodziny Lambertów, którzy po dwóch latach spokoju ponownie nawiedza duch.

Jenna Ortega zagrała tu epizodyczną rolę małej Annie, która pojawia się w przedostatniej scenie filmu.

“Opiekunka: Demoniczna królowa” (2020)

Pierwszą rolę z prawdziwego zdarzenia w horrorze Ortega zagrała 7 lat później w sequelu filmu “Opiekunka” o podtytule “Demoniczna królowa” z 2020 roku.

Film po raz kolejny opowiada o Colu, chłopaku, który w pierwszej części przetrwał atak satanistycznej sekty. Tym razem Cole wybiera się na wycieczkę nad jeziorem z koleżankami, gdzie raz jeszcze będzie musiał przeciwstawić się morderczym siłom.

Sprzymierza się z nim Phoebe, dziewczyna podejrzewana o zabicie własnych rodziców, którą właśnie gra Jenna Ortega.

“Studio 666” (2022)

Kolejnym horrorem, w którym wystąpiła aktorka było “Studio 666”, do którego współscenarzystą był Dave Grohl – wokalista rockowego zespołu Foo Fighters.

Studio 666” opowiada właśnie o zespole Foo Fighters, który wprowadza się do starej posiadłości na czas nagrywania nowej płyty. W piwnicy odkrywają niedokończone nagrania poprzedniego zespołu, który nagrywał w tym budynku. Tajemniczy głos nakazuje mu dokończyć utwór.

Film jest lekkim komediohorrorem ewidentnie inspirowanym “Martwym Złem”. Ortega zagrała tu epizodyczną rolę, której postać, która ginie już w prologu filmu. Jej głowa zostaje zmasakrowana przy pomocy młotka.

“Krzyk” (2022)

“Krzyk” z 2022 roku to piąta odsłona serii zapoczątkowanej przez Wesa Cravena. Jenna Ortega pojawia się już w charakterystycznej sekwencji otwierającej film, która stała się wizytówką serii parafrazując analogiczną scenę z pierwszej odsłony cyklu, w której grała Drew Berrymore. W scenie tej Jenna odbiera telefon od nieznajomego, którym okazuje się zabójca. Jednak w odróżnieniu od pozostałych części postać Ortegi przeżywa spotkanie z Ghostfacem. Jenna gra tutaj Tarę Carpenter, siostrę głównej bohaterki.

“X” (2022)

X” to pierwsza część trylogii horrorów reżyserowana przez Ti Westa. Opowiada o grupie filmowców, którzy przyjeżdżają na amerykańską farmę celem nakręcenia filmu porno. Pech chce, że farmę tą zamieszkuje dwoje szalonych staruszków, którzy rozpoczną krwawą masakrę. Główną rolę w filmie (jak i w kolejnych dwóch częściach) gra Mia Goth, ale w niczym nie ustępuje jej Jenna Ortega w roli Lorraine – dziewczyny reżysera, która z szarej myszki przemienia się w gwiazdę filmów dla dorosłych.

“American Carnage” (2022)

“American Carnage” to komediohorror traktujący o ustawie nakazującej aresztowanie dzieci nielegalnych imigrantów. Zatrzymanej młodzieży oferuje się możliwość wycofania zarzutów pod warunkiem zgłaszania się na ochotnika do opieki nad osobami starszymi.

Film mimo ciekawego konceptu nie jest zbyt wciągający, a Jenna Ortega mimo objęcia jednej z głównych ról osadzonej Latynoski Camili nie ma za dużo okazji, aby się wykazać.

Po oszałamiającym sukcesie pierwszego sezonu “Wednasday” twórcy już zapowiedzieli kolejne sezony. Kariera Jenny Ortegi nabrała rozpędu i z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczy jako królowa krzyku.

Zobacz również