No One Will Save You (2023)

No One Will Save You (2023)

6 października 2023 Wyłącz przez Skaras
Ocena: 6/10
Tagi: home invasion, science fiction, survival horror

Reżyseria: Brian Duffield
Kraj produkcji: USA

Brynn to kobieta mieszkająca w wielkim domu na odludziu, która próbuje pogodzić się ze stratą przyjaciółki z dzieciństwa. Pewnej nocy jej dom zostaje zaatakowany przez pozaziemską inteligencję. Brynn będzie musiała użyć całego swego sprytu, aby przeciwstawić się obcym najeźdźcom.

“No One Will Save You” to miks horroru o kosmitach atakujących Ziemian z home invasion. Pierwsze pół godziny to całkiem gęsty horror, gdy dom samotnie mieszkającej dziewczyny zostaje zaatakowany przez nieznanych napastników. Reżyser dość szybko daje do zrozumienia, że mamy do czynienia z kosmitami jednak nie pokazuje nam ich w pełnej krasie, a jedynie mignięcia i fragmenty przez, co zręcznie buduje klimat strachu przed nieznanym zagrożeniem.

Druga połowa filmu to już natomiast czysty survival science fiction, w którym Brynn musi stawić czoła różnorodnym formom obcych.

Film jak na niski budżet jest wykonany zaskakująco sprawnie. Kaitlyn Dever w głównej roli radzi sobie świetnie, design i wykonanie kosmitów jest bardzo dobre mimo użycia CGI, a oprawa dźwiękowa, w szczególności dźwięki wydawane przez najeźdźców robią robotę. Mimo znikomej ilości dialogów i w zasadzie jednej postaci film wciąga i utrzymuje dość żwawe tempo.

Zobacz również