The Trip (2021)

The Trip (2021)

27 stycznia 2022 Wyłącz przez Skaras
Tagi: czarna komedia, home invasion, horrory gore

Reżyseria: Tommy Wirkola
Kraj: Norwegia

Małżeństwo z problemami wybiera się na łikend do domku na odludziu, aby odpocząć. Tak naprawdę każde potajemnie planuje zabić małżonka. Gdy jednak w domu pojawiają się intruzi muszą połączyć siły, aby pokonać wspólne zagrożenie.

“The Trip” to norweski miks gatunkowy, któremu najbliżej do kina akcji, czarnej komedii, horroru gore o tematyce home invasion wyreżyserowany przez reżysera “Dead Snow”. Para małżonków prowadzi ze sobą grę próbując się na wzajem zabić. Podczas którejś już z rzędu szamotaniny okazuje się, że w domu przebywa trzech groźnych przestępców, którzy posuną się do wszystkiego.

W filmie znajduje się sporo retrospekcji, które pojawiają się po każdym małym twiście fabularnym, aby zobrazować jak w ogóle do niego doszło. Zabieg ten może nie jest specjalnie nowatorski, a fabuła błyskotliwa, ale powodują, że mimo długiego metrażu (około 110 minut) film nie nudzi i miejscami zaskakuje. Jak na komedię, czy kino akcji zaskakująco dużo tutaj krwi, która w drugim i trzecim akcie radośnie zrasza ekran. Mamy tu i odstrzeliwane głowy, mielone kończyny i łamane członki.

W głównych rolach zobaczymy Noomi Rapace (“Prometeusz”, seria “Millennium”), oraz Aksela Hennie (“Max Manus”, “Marsjanin”), którzy poradzili sobie przyzwoicie. Nieźle wypadła też trójka przestępców.

Niezły, kilka razy zaskakujący, może nie super zabawny, ale konwencją to się bawi.

Zobacz również