Horrory youtube
Najlepsze slashery

Najlepsze slashery

30 grudnia 2019 Wyłącz przez Skaras

Co to slasher każdy wie. Srogi killer i grupa ludzi, którzy dokonują żywota na owego killera narzędziu mordu. Przedstawiam Wam subiektywną listę najlepszych slasherów wszechczasów.

Halloween

Halloween

Wiadomo, tajemniczy, niemy Michael Myers i jego ostry nóż wchodzący w ofiary miasteczka Haddolfiend jak w masło i kozacka muzyka John Carpentera.

Friday the 13th / Piątek 13go

Friday the 13th

Kolejna sztampowa perełka o killerze wyrzynającym gawiedź na letnim obozie. Nie wiem jak Wy, ale ja wolę Jasona w obskurnym jutowym worku na łbie niż w masce hokeisty.

Nightmare on Elm Street / Koszmar z ulicy wiązów

Nightmare on Elm Street

Nie często zdarza się slasher łączycy się z horrorem paranormalnym. Freddy – cieć ze spaloną facjatą i nożami na palcach straszy w snach małolatów już dobre 4 dekady.

Sleepway Camp / Uśpiony obóz

Sleepway Camp

No dobra, to przaśny i lekki horror o dziewczynce zabijającej na letnim obozie. Ale zakończenie jest tak popierdolone, że czapki same spadają z głów, a szczękę można zbierać z podłogi.

Laid to rest

Powiew świeżości w wyświechtanym gatunku. Fajny kiler z chromowaną japą, soczyste sceny morderstw i niezła atmosfera (dwójka też daje radę).

The Burning / Płomienie

The Burning

Perełka obozowych slasherów. Spalony redneck mści się przy pomocy sekatora na nastolatkach, którzy doprowadzili do jego tragedii.

My Bloody Valentine / Krwawe walentynki

My Bloody Valentine

Wkurwiony górnik mści się w walentynki za śmierć kolegów poległych w kopalni. Kapitalny klimat, srogi kiler wyżynający górnicze miasteczko przy pomocy kilofa i słuszny bodycount.

Hatchet / Topór

Hatchet

Hołd dla slasherów z lat 80tych. Victor Crowley i jego wielki topór, którym dokonuje rzezi na bagnach Luizjany na stałe wpisały się do kanonu horroru.

Pieces / Szczątki

Pieces

W szkolnym kampusie ktoś wyżyna studentów przy pomocy piły mechanicznej – czy trzeba coś dodawać?

Don’t Go in the House / Nie chodź do tego domu

Don’t Go in the House

Mroczny slasher ze zgniłą atmosferą, w którym mizoginistyczny psychol morduje kobiety przy pomocy… miotacza ognia.

Child’s Play / Laleczka Chucky

Child’s Play

Chyba nie ma osoby, który by nie lubiła rudej wrednej lalki pozbawiającej życia ludzi na lewo i prawo.

Slaughter High / Krwawy odwet

Slaughter High

Oszpecony przez kolegów chłopak przygotowuje zemstę podczas zjazdu absolwentów. Szkolny slasher jeszcze nigdy nie był tak dziki jak tu!

Scream / Krzyk

Scream

Wes Craven zrobił reinterpretację slashera, wskrzesił na niego modę, a do tego zaserwował bardzo fajnego zabójcę i wiele już kultowych scen.

Terrifier / Masakra w Halloween

Terrifier

Dwie dziewczyny wracają w noc Halloween przez miasto. W pewnym momencie dostrzegają w zaułku dziwnego mężczyznę przebranego za clowna, który zaczyna podążać ich tropem. Okazuje się, że mężczyzna ma mordercze zamiary, a zbrodni dokonuje przy całym arsenale śmiercionośnych narzędzi.

“Terrifier” to niskobudżetowy B-klasowy slasher, który co prawda fabułę ma szczątkową, bo oto morderca przebrany za clowna bez żadnego powodu morduje przypadkowe osoby, ale ma dwie duże zalety, które czynią go smakowitym kąskiem dla każdego fana B-klasowych wyżynek. Pierwsza to sama postać clowna, który jest dość przerażający. Jego kostium, makijaż i powierzchownie spokojne zachowanie, które miejscami zmienia się w dziką chęć brutalnych mordów jeży włos na głowie. Drugi plus to znakomite, realistyczne i pomysłowe sceny gore. Od obcinania palców, przez skórowanie po znany ze średniowiecza sposób egzekucji polegający na podwieszeniu delikwenta do góry nogami, a następnie przepiłowywaniu go od krocza w dół. Prosty, dobry slasher dla fanów krwawej sieki.

Zobacz również