Horrory youtube
Najlepsze slashery

Najlepsze slashery

30 grudnia 2019 Wyłącz przez Skaras

Co to slasher każdy wie. Srogi killer i grupa ludzi, którzy dokonują żywota na owego killera narzędziu mordu. Przedstawiam Wam subiektywną listę najlepszych slasherów wszechczasów.

Halloween

Halloween

Wiadomo, tajemniczy, niemy Michael Myers i jego ostry nóż wchodzący w ofiary miasteczka Haddolfiend jak w masło i kozacka muzyka John Carpentera.

Friday the 13th / Piątek 13go

Friday the 13th

Kolejna sztampowa perełka o killerze wyrzynającym gawiedź na letnim obozie. Nie wiem jak Wy, ale ja wolę Jasona w obskurnym jutowym worku na łbie niż w masce hokeisty.

Nightmare on Elm Street / Koszmar z ulicy wiązów

Nightmare on Elm Street

Nie często zdarza się slasher łączycy się z horrorem paranormalnym. Freddy – cieć ze spaloną facjatą i nożami na palcach straszy w snach małolatów już dobre 4 dekady.

Sleepway Camp / Uśpiony obóz

Sleepway Camp

No dobra, to przaśny i lekki horror o dziewczynce zabijającej na letnim obozie. Ale zakończenie jest tak popierdolone, że czapki same spadają z głów, a szczękę można zbierać z podłogi.

Laid to rest

Powiew świeżości w wyświechtanym gatunku. Fajny kiler z chromowaną japą, soczyste sceny morderstw i niezła atmosfera (dwójka też daje radę).

The Burning / Płomienie

The Burning

Perełka obozowych slasherów. Spalony redneck mści się przy pomocy sekatora na nastolatkach, którzy doprowadzili do jego tragedii.

My Bloody Valentine / Krwawe walentynki

My Bloody Valentine

Wkurwiony górnik mści się w walentynki za śmierć kolegów poległych w kopalni. Kapitalny klimat, srogi kiler wyżynający górnicze miasteczko przy pomocy kilofa i słuszny bodycount.

Hatchet / Topów

Hatchet

Hołd dla slasherów z lat 80tych. Victor Crowley i jego wielki topór, którym dokonuje rzezi na bagnach Luizjany na stałe wpisały się do kanonu horroru.

Pieces / Szczątki

Pieces

W szkolnym kampusie ktoś wyżyna studentów przy pomocy piły mechanicznej – czy trzeba coś dodawać?

Don’t Go in the House / Nie chodź do tego domu

Don’t Go in the House

Mroczny slasher ze zgniłą atmosferą, w którym mizoginistyczny psychol morduje kobiety przy pomocy… miotacza ognia.

Child’s Play / Laleczka Chucky

Child’s Play

Chyba nie ma osoby, który by nie lubiła rudej wrednej lalki pozbawiającej życia ludzi na lewo i prawo.

Slaughter High / Krwawy odwet

Slaughter High

Oszpecony przez kolegów chłopak przygotowuje zemstę podczas zjazdu absolwentów. Szkolny slasher jeszcze nigdy nie był tak dziki jak tu!

Scream / Krzyk

Scream

Wes Craven zrobił reinterpretację slashera, wskrzesił na niego modę, a do tego zaserwował bardzo fajnego zabójcę i wiele już kultowych scen.

Zobacz również