Najlepsze horrory 2015 roku

Najlepsze horrory 2015 roku

20 grudnia 2019 Wyłącz przez Skaras
Tagi: najlepsze horrory
W zestawieniu znalazły się również filmy z 2014 roku, które do szerszego obiegu trafiły dopiero w 2015 roku.

Harbinger Down / Krwawy okręt

Harbinger Down

Hołd dla The Thing z Lancem Henriksenem. Kuter rybacki na morzu Beringa zabiera na pokład mutującą istotę, która zaraża członków załogi. Masa świetnych klasycznych efektów specjalnych i klaustrofobiczny klimat.

Charlie’s Farm

Charlie's Farm

Hołd dla klasycznych slasherów o grupce młodzieży przyjeżdżającej do domku na odludziu. Druga połowa filmu to festiwal gore pierwszorzędnej jakości i jeden z najlepszych killerów ostatnich dekad.

Musaranas AKA Shrews Nest / Gniazdo ryjówek

Musaranas

Do mieszkania dwóch sióstr trafia ranny nieznajomy. Nie wie jeszcze jaką tajemnicę skrywa stara kamienica. Stonowane hiszpańskie kino, którego spokojna pierwsza połowa zupełnie nie zwiastuje tego, co będzie się działo w drugiej połowie.

Deathgasm / Śmierćgazm

Deathgasm

Komedia gore o nastoletnich metalu, który za sprawą znalezionych nut przyzywa zło. Czarny humor, sporo krwawych scen, ciężka muzyka i powiew świeżości w gatunku horror-komedii.

It Follows / Coś za mną chodzi

It Follows

Młoda dziewczyna jest prześladowana przez tajemniczą siłę, którą widzi tylko ona. Dobra reżyseria i klimat zagrożenia podana ze świetną muzyką syntezatorową i stonowanym wykonaniem.

We Are Still Here

We Are Still Here

Opowieść o duchach nakręcona w klasyczny sposób. Starsze małżeństwo przeprowadza się do nowego domu, by stwierdzić, że ten jest nawiedzony. Przygnębiający nastrój i realizacja wzorowana na horrorach z lat 70tych i 80tych.

The Visit / Wizyta

The Visit

Nastrojowy paradokument o rodzeństwie przyjeżdżającym na farmę do dziadków, których nigdy nie widzieli. Nic nowego, ale podany w klimatyczny sposób z kilkoma niezłymi scenami grozy.

Knock Knock

Knock Knock

W deszczową noc mężczyzna wpuszcza do swojego domu dwie zmoknięte dziewczyny, które następnie zaczynają go terroryzować. Zabawa konwencją, ciągłe mruganie oka do widza i nie do końca poważna atmosfera, a wszystko podlane niezłym aktorstwem.

Ish seh, Ich Seh / Widzę, widzę

Ish seh, Ich Seh

Dwójka chłopców przenosi się do nowego domu z matką, której twarz owinięta jest bandażami po operacji. Pod bandażami znajduje się jednak osoba, której dzieci nie rozpoznają. Austriacki horror naturalistyczny, nakręcony spokojnie, jednak traktujący o bardzo niespokojnych wydarzeniach.

Na wyróżnienie zasługują jeszcze: Exeter, Cub, Crimson Peak, The Woods i Bound to Vengeance.

Zobacz również