Krzyk 6 – omówienie zwiastunu

Krzyk 6 – omówienie zwiastunu

20 grudnia 2022 Wyłącz przez Skaras
Tagi: slashery

W sieci ukazał się teaser najnowszego filmu z serii Krzyk o tytule “Scream VI”. Zapraszam do jego omówienia, a dzieje się tam sporo.

Ta część ma rozgrywać się w wielkim mieście podczas święta Halloween zupełnie jak w serii, w której gawiedź wyżyna Michael Myers. Premiera światowa w marcu 2023 roku na. Również w Polsce.

Na teaserze możemy więc zobaczyć ludzi w kostiumach, a między nimi znajdziemy wiele postaci z kultowych horrorów. Dziś przyjrzymy się im wszystkim.

Materiał ten obejrzysz także na Youtube:

 

W metrze na pierwszym planie przechodzi gość przebrany za Davida Bowiego. Niby nic, ale przypomnijmy, że Bowie wystąpił w wampirycznym horrorze “Zagadka nieśmiertelności”. Ale to tylko przedsmak tego co nas czeka dalej.

Po lewej stronie widać mężczyznę w rudej czuprynie i niebieskim wdzianku, a obok stoi blondynka. Można się zatem domyślić, że to nikt inny jak laleczka Chucky razem z narzeczoną Tiffany.

Po schodach zbiega dziewczyna w kostiumie Samara Weawing z filmu “Ready or Not”, czyli panna młoda z przewieszonym pasem z amunicją. Co ciekawe Samara Weaving sama ma wystąpić w tej części Krzyku. I trochę nic w tym dziwnego, gdyż filmowcy z Radio Silence, którzy są twórcami “Ready or Not” nakręcili również dwie ostatnie części “Krzyku”.

Przed Samarą idzie rozmawiając przez telefon idzie dziewczyna, która przebrała się za jedną postaci z filmu “Stab” z Krzyku 4. Przypomnijmy, że “Stab” to seria fikcyjnych filmów istniejące w uniwersum “Krzyku” i portretująca wydarzenia, które rozegrały się w Woodsboro.

Kolejna scena rozgrywa się już w wagonie metra. Na froncie widzimy osobę w przebraniu zombie. Nie przychodzi mi do głowy z jakiego filmu może ten żywy trup pochodzić. Jeśli macie jakieś swoje typy piszcie w komentarzach.

W metrze widzimy kilka znajomych twarzy z ostatniej części “Krzyku”. Po lewej stoi Tara Carpenter, którą grała znana z Netflixowego Wednesday Jenna Ortega, a po prawej jej siostra Sam. Zaraz za Sam stoi Chad, bohater, który przeżył spotkanie z Ghostfacem.

Na kolejnym kadrze widnieje Mindy, również z poprzedniej części Krzyku.

Kolejny przebieraniec jest w stroju wilkołaka. Ale nie byle jakiego wilkołaka. Jest to ta sama maska, którą nosi antagonista w filmie “Creep”, czyli “Dziwak”.

Na trzecim planie widać gościa w pomalowanej na czarno biało twarzy z wysokim cylindrem na głowie. Jest to kostium Babadooka. W ostatnim krzyku Tara przez telefon mówiła, że “Babadook” to jej ulubiony film. [kadr]

Na kolejnym kadrze po prawej widać maskę hokeisty, więc mamy Jasona Voorheasa. Wstawię plakat 8 części, gdyż w niej Jason grasował po Manhattanie, a najnowsza część Krzyku ma rozgrywać się w Nowym Jorku.

Nieco nad Jasonem widać kilka osób w takich samy, pomarańczowych strojach. Są to sobowtóry z horroru “To my” Jordana Peela

Na pierwszym planie stoi rzecz jasna Ghostface, ale tuż za nim mamy bladolicego faceta naszpicowanego gwoździami – to Pinhead z serii Hellraiser.

Dalej, ledwo widoczna stoi postać ubrana w kwiaty. Możemy się domyślać, że to strój głównej bohaterki Midsommar, w którą wcieliła się Florence Pugh.

Na kolejnym kadrze za Ghostfacem widać czarnowłosą dziewczynę o bladym obliczu. To wydaje się nie kto inny jak Sadako z “Ringu”.

Obok Sadako stoi ktoś w niebieskiej sukience z białym paskiem i możemy się w zasadzie jedynie domyślać, ale to może być jedna ze strasznych sióstr z “Lśnienia”.

Na kolejnym ujęciu pokazuje się facet w czerwonym swetrze i charakterystycznym kapeluszu. to oczywiście Freddy Krueger z “Koszmaru z ulicy wiązów”.

Całkiem sporo szczegółów jak na 60 sekundkowy teaser. Miejmy nadzieję, że szósta część Krzyku będzie trzymałą poziom poprzedników.

Zobacz również