Kim są Amengi, rasa która zniewoliła Predatorów

Kim są Amengi, rasa która zniewoliła Predatorów

15 marca 2023 Wyłącz przez Skaras
Tagi: science fiction

źródła:
avp.fandom.com
avpgalaxy.net

Dziś zapraszam do materiału dla fanów uniwersum Predatora. Kim byli Amengi, rasa, która z Predatorów zrobiła niewolników.

 

Amengi była planetą władaną przez rasę obcych przypominających karaluchy wielkości ludzi.

Mieszkańcy Amengi mają skrzydła, które według tradycji przycinane są zaraz po urodzeniu. Posiadają także sześć kończyn. Dwa zestawy tylnych nóg i ramiona z przeciwstawnymi “haczykami” używanymi do manipulowania przedmiotami. Ich podwójne głowy są zamknięte w szklanej bańce wypełnionej zielonkawym gazem ze zbiornika na noszonego na plecach. Amengi naszpikowani są różnymi zaawansowanymi urządzeniami technologicznymi, oraz posiadają chitynowy pancerz. Odżywiają się substancją podobną do miodu.

Amengi żyli w wielkich społecznościach tworząc owadzie miasta, na czele których stała rada starszych. Byli mistrzami technologii, które ciągle udoskonalali. Przez swój ciągły rozwój technologiczny mu wyczerpali zasoby naturalne swej planety zaczęli więc atakować inne światy, aby czerpać z ich zasobów i zniewalać mieszkańców.

Tysiące lat temu Amengi najechali planetę Yautja Prime, czyli ojczyznę Predatorów i zniewolili prymitywny lud zwany “Hish”. Starożytni predatorzy z Hish nie przypominali tych, których znamy obecnie. Byli mniejsi i mniej inteligentni. Nie mieli szans w starciu z zaawansowaną cywilizacją najeźdźców.

Amengi rządziły Hishami przez stulecia twardą ręką prowadząc na nich eksperymenty, wykorzystując ich jako siłę roboczą, pokarm, oraz rozrywkę, gdyż organizowano polowania na nich, oraz walki gladiatorów. Walki te stały się na tyle popularne wśród ludu Amengi, że Predatorzy byli selektywnie hodowani, aby zwiększyć ich sprawność fizyczną. Amengi wykorzystali również własną naukę do chemicznego wzmocnienia Predatorów, oraz trenowali ich w celu poprawy umiejętności. Jednak obsesja Amengi na punkcie tych walk okazała się ich upadkiem.

Pewnego dnia wybuchła wielka rebelia predatorów pod przywództwem nadzwyczaj inteligentnego, wyjątkowo dużego i zaciekłego osobnika zwanego Kaail. Kaail początkowo udawał lojalność wobec Amengi, podczas gdy w rzeczywistości koordynował i tworzył sojusze z innymi potężnymi niewolnikami oraz planował krwawy bunt.

Mimo swego technologicznego zaawansowania Amengi byli stopniowo otaczani i zabijani. Pozostali Amengi zostali zniewoleni przez Hish, a ich technologia przejęta i wykorzystana przez predatorów.

Po początkowej fazie krwawego powstania Kaail odciął egzoszkielet jednego ze swoich wrogów i stworzył z niego zbroję. Według legendy był twórcą tego, co stało się kulturą Yautja. Był Predatorem Alpha.

Chronologicznie Amengi ponownie pojawiły się w 2117 roku w “Predator: Forever Midnight”. W tym momencie na osi czasu Amengi nadal są zniewoleni przez Predatorów i są opisywani jako “szczęśliwi w niewoli”. Mając obsesję na punkcie technologii i inżynierii, Amengi są całkiem zadowoleni ze swojej obecnej sytuacji, o ile mają do rozwiązania “różne techniczne zagadki”, a miodowej substancji, którą konsumują jest pod dostatkiem. Opisywano ich jako “całkowicie lojalnych” wobec Predatorów, pomimo ich statusu niewolników.

Amengi byli odpowiedzialni za większość technologii Predatorów. Od statków pozwalających na międzygwiezdne podróże, potężną broń palną, aż po charakterystyczne hełmy używane przez Predatorów.

Zobacz również