Bull (2021)

Bull (2021)

16 grudnia 2021 Wyłącz przez Skaras
Tagi: najlepsze horrory

Reżyseria: Paul Andrew Williams
Kraj: UK

Bull wraca po dziecięciu latach nieobecności do rodzinnego miasteczka, aby odszukać swojego zaginionego syna. Mężczyzna będzie się brutalnie mścił na ludziach, którzy przyczynili się do jego zniknięcia.

Bull to brutalne, pesymistyczne kino zemsty, w którym w zasadzie nie ma pozytywnej postaci. Bo mimo, że kibicujemy mścicielowi to ciężko powiedzieć o nim, że jest dobrych człowiekiem. Bull będzie chodził od domu do domu swoich dawnych towarzyszy krwawo odbierając swoją zemstę. Czy to przy pomocy obrzyna, czy maczety.

Bull jest nakręcony spokojnie, w stonowanych barwach. Bo zemsta najlepiej smakuje na zimno. Świetnie zagrany nie tylko przez Neila Maskella w głównej roli, ale każdego kto pojawia się w filmie. Co prawda przemoc tu nie jest przerysowana, a gore nie ma znowu jakiegoś zatrzęsienia, ale kilka kończyn zostanie odciętych, a sam klimat jest gęsty i duszny.

Co się stało z zaginionym synem, gdzie Bull podziewał się przez ostatnią dekadę i co go łączy z jego ofiarami, tego będziecie musieli dowiedzieć się sami.

Zobacz również