“Zakonnica 2” i “Terrifier 2” – horrorowe newsy

“Zakonnica 2” i “Terrifier 2” – horrorowe newsy

18 maja 2022 Wyłącz przez Skaras

Witam w nowej, krwawej porcji horrorowych newsów, a w środku m.in. pierwsze informacje o “Zakonnicy 2”, nowy horror od studia A24, czy pierwsze zdjęcie z planu “Terrifier 2”.

Newsy obejrzysz także na Youtube:

Pierwsze informacje o Zakonnicy 2

Na oficjalnej stronie agencji Cast It Talent pojawiły się informacje produkcyjne dotyczące “Zakonnicy 2”. Agencja poszukuje wykonawców do konkretnych ról aktorskich – między innymi do ról dziecięcych. Wiadomo także, że film kręcony będzie we Francji w okresie od września do grudnia 2022 roku, a jako producenci podawani są James Wan i Peter Safran znany z “Aquamana”.

Ujawniono też zarys fabuły. “Zakonnica 2” będzie toczyć się we Francji w 1956 roku. Cała intryga wystartuje w momencie, gdy zamordowany zostaje ksiądz. Brutalna zbrodnia powoduje, że po okolicy szerzy się wcielone zło. Bohaterką filmu ma być siostra Irene, która ponownie staje do walki z okrutną, demoniczną siłą, znaną jako Valak. W pierwszej “Zakonnicy” – która działa się w rumuńskiej wiosce – Irene grana była przez Taissę Farmigę. Nie wiadomo, czy aktorka powróci w swojej roli sprzed czterech lat.

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Zmarł Klaus Schulze

Klaus Schulze był jednym z najsłynniejszych niemieckich kompozytorów i twórców rocka elektronicznego. Zmarł po długiej chorobie, miał 74 lata.

Muzykę Klausa mogliśmy usłyszeć w takich horrorach jak “Barracuda”, “Next of Kin“, czy “Angst”.

O śmierci Klausa Schulze poinformowała jego rodzina w mediach społecznościowych.

Zmarł Fred Ward

To nie koniec smutnych wiadomości. W wieku 79 lat zmarł Fred Ward, amerykański aktor, którego mogliśmy podziwiać w “Ucieczce z Altacraz”, pierwszych dwóch częściach “Wstrząsów”, “Śmiertelnych manewrach”, czy “Kruku 3: Zbawienie”.

Zwiastun Bodies Bodies Bodies

W sieci pojawił się zwiastun nowego horroru od studia A24 “Bodies Bodies Bodies”.

Fabuła filmu prezentuje się następująco: kiedy grupa bogatych dwudziestoparolatków rozpoczyna imprezę w posiadłości rodzinnej jednego z nich nie wie, że przerodzi się ona w krwawą masakrę.

Film ma być świeżym i zabawnym spojrzeniem na imprezowy slasher.

W obsadzie filmy znajdziemy m.in. Amandlę Stenberg z “The Hate U Give”, Marię Bakalovą znaną z “Borat Subsequent Moviefilm” i Pete’a Davidsona z “The Suicide Squad”. “Bodies Bodies Bodies” wyreżyseruje aktorka Halina Reijn.

Premiera filmu 5go października 2022 roku.

Polska premiera Smutku

Już 20go maja będzie miała miejsce polska premiera jednego z najlepszych, a zdecydowanie najkrwawszego horroru zeszłego roku “The Sadness”. Film jest tak brutalny, że większość polskich kin odmówiła jego emisję.

“Smutek” to tajwański horror opowiadający o parze przedzierającej się przez miasto opanowane przez epidemię zmieniającą ludzi w bestie, którymi rządzą tylko dwa instynkty: seksualny i instynkt krwawego mordu.

Film będzie dostępny na CDA Premium i w wybranych kinach.

Zachęcam do obejrzenia mojej recenzji “Sadness”.

Zwiastun Crimes of the Future

W sieci pojawił się zwiastun najnowszego body horroru Kanadyjczyka Davida Cronenberga pod tytułem “Crimes of the Future”.

W fantastycznonaukowym horrorze wystąpiła plejada gwiazd: Léa Seydoux, Viggo Mortensen, Kristen Stewart, Scott Speedman, Don McKellar, Tanaya Beatty i Nadia Litz.

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której ludzkość próbuje dostosować się do syntetycznego otoczenia. Bohaterowie nowej historii Cronenberga dotknięci są “zespołem przyspieszonej ewolucji”.

Data premiery 3 czerwca 2022.

Nowy film Davida Cronenberga

To nie koniec informacji o Davidzie Cronenbergu. Jak poinformował na portalu Variety jego kolejny film będzie nosić tytuł “The Shrouds”, a wystąpi w nim Vincent Cassel znany z “Irreversible”, czy “Eastern Promises”.

Nowy film Kanadyjczyka ma skupiać się na Karshu (w tej roli Vincent Cassel) innowacyjnym biznesmenie i pogrążonym w żałobie wdowcu, który buduje urządzenie do łączenia się ze zmarłymi w całunie grobowym.

Zdjęcie maja rozpocząć się w marcu 2023 roku.

Pierwsze zdjęcie z Terrifier 2

Clown Art pojawi się w sequelu filmu “Terrifier 2” Damiena Leone. Reżyser zamieścił na Instagramie pierwsze zdjęcie z planu filmowego.

Leone potwierdził, że Samantha Scaffidi ponownie wcieli się w Victorię Heyes.

Victoria przeżyła gniew clowna Arta w pierwszym filmie “Terrifier”, ale to spotkanie pozostawiło na niej przerażające blizny. Art, jak być może pamiętacie, ucztował na jej twarzy. Zamieszczone zdjęcie przedstawia właśnie skutek owej uczty.

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

źródła:
primemovies.pl
bloody-disgusting.com

 

Opublikowano: 18 maja 2022

Zobacz również