Vicious Fun (2021)

Vicious Fun (2021)

5 grudnia 2021 Wyłącz przez Łukasz Karaś
Tagi: czarna komedia, slashery, Splat film festival

Kraj: Kanada
Reżyseria: Cody Calahan

Lata 80te. Joel to fan horrorów. Pewnego dnia po pijackiej nocy trafia na koło wsparcia seryjnych morderców. Aby ujść z życiem musi udawać jednego z nich. Z opałów może go wyciągnąć jedynie Carrie – seryjna morderczynie seryjnych morderców.

“Vicious Fun” to pastisz na klasyczne slashery. Joel przybywa na spotkanie, na którym znajdują się różni klasyczni horrorowi killerzy. Mamy i wielkiego osiłka z maczetą w masce spawalniczej, japońskiego kucharza lubującego się w ludzkim mięsie, cichego księgowego, który nocą przebiera się za clowna, aby wstrzykiwać ludziom dziwne świństwa itd. Wkrótce Joel z Carrie będą musieli walczyć z tym całym oddziałem złoczyńców.

“Dzika frajda” to pastisz inteligentny. W zabawny sposób odwraca konwencję, bawi się motywami, wyśmiewa klisze, ale pozostaje przy tym autentyczny i sprawdza się zarówno jako pastisz i jako pełnoprawny slasher. Kiedy trzeba jest krwawo, kiedy trzeba zabawnie, całość dopełnia wiarygodne aktorstwo, ciepła kolorystyka, niezła praca kamer i wprost wyborna, synthwawowa muzyka. Seans “Vicious Fun” to prawdziwa dzika frajda.

Zobacz również