Sea Fever (2019)

Sea Fever (2019)

11 kwietnia 2020 Wyłącz przez Skaras
Ocena: 6/10
Tagi: monster movie

Reżyseria: Neasa Hardiman
Kraj: Irlandia, USA, UK, Szwecja, Belgia

Załoga kutra rybackiego zabiera na pokład studentkę biologii morskiej i wypływa na morze. Gdy kuter znajduje się pośrodku morskiego bezkresu zostaje zaatakowany przez tajemniczą wodną istotę.

Bardzo się cieszę, że nastała moda na nawodne/podwodne horrory. Mieliśmy niedawno „Underwater„, wkrótce zobaczymy „The Superdeep„. „Sea Fever” najbardziej jednak przypomina „Harbinger Dawn„. Tu i tak kuter rybacki zostaje zaatakowany przez nieznaną istotę, która infekuję załogę. W „Sea Fever” jednak nie mamy do czynienia z obcym mutującym załogę, a z bardziej przyziemnymi pasożytami, które dziesiątkują rybaków. Atmosfera jest dość gęsta, film wciąga i ogląda się go szybko. Niestety scenariusz do końca nie przekonuje tak i zachowania bohaterów (bezproblemowe, altruistyczne poświęcanie życia). W głównej roli biolog morskiego zobaczymy Hermione Corfield, na którą aż miło się patrzy, a jednego członka załogi gra Olwen Fouéré znana z roli matki z „Mandy”.

„Sea Fever” dobrze się ogląda, ale niestety braki w scenariuszu spowodują, że nie zapadnie na dłużej w pamięci, a szkoda.

Zobacz również