Scena po napisach w Saw X

Scena po napisach w Saw X

24 października 2023 Wyłącz przez Łukasz Karaś

Czy wiedzieliście, że w Pile 10 po napisach znajduje się dodatkowa ukryta scena? I to bardzo wymowna. Znajduje się w niej pewien dobrze nam znany, ale jeszcze w tej części niepokazywany bohater, a także jedna nowa pułapka. Zapraszam do omówienia tej sceny.

Scena po napisach w Saw X na Youtube:

Przypomnijmy, że Saw X rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami pierwszej i drugiej Piły.

Na początku filmu dowiadujemy się, że Jigsaw, czyli Johna Kramer choruje na nowotwór mózgu. Wybiera się więc na grupę wsparcia osób chorych na raka, gdzie poznaje Henry’ego Kesslera, jednego z uczestników spotkania. Henry opowiada, że ma czwarty stopień raka trzustki. Nie ma dla niego ratunku.

Cztery miesiące później Kramer i Kessler przypadkowo spotykają się w kawiarni tyle, że tym razem Kessler jest pełen życia. Oznajmia Kramerowi, że wyleczył się z raka i opowiada mu o terapii dr Pederson. Pokazuje mu nawet wielką pooperacyjną bliznę na brzuchu. Jak wiemy to za jego podszeptami John odwiedza trefną klinikę w Meksyku.

W scenie po napisach trafiamy do dobrze nam znanej obskurnej łazienki, w której rozgrywała się część pierwsza Piły. Na podłodze wciąż widać leżące zwłoki Adama, mężczyzny, który razem z Lawrencem Gordonem trafił tu w jedynce i nie zdołał się uwolnić. Na łańcuchu pod sufitem znajduje się podwieszony Henry Kessler. Widzimy, że nie ma już na brzuchu blizny, czyli była to jedynie charakteryzacja, a mężczyzna tak na prawdę nigdy nie był chory na raka. Był aktorem, który został wynajęty przez Cecilię Pederson, aby zwabić Johna Kramera. W scenie pojawia się również detektyw Mark Hoffman, bohater 3, 4, 5 i 6 odsłony serii. To on pomógł Kramerowi wyśledzić Kesslera. Pojawienie się Hoffmana dla uważnego widza nie powinno być zaskoczeniem. Na samym początku zwiastuna filmu można było usłyszeć jego głos wypowiadający słowa: “ze wszystkim facetów do oszukania wybrałeś Johna Kramera”?

Kessler jak można się spodziewać jest ostatnią w tej części ofiarą Kramera, która musi przejść swój własny test. Podwieszony mężczyzna ma bowiem przyczepiony do klatki piersiowej pewien mechanizm. Nie wiadomo, na czym on polega, ale to czarna skrzynka z kołami zębatymi, oraz pazurami na wysokości trzustki.

Scena kończy się słowami Kramera “now i want to play a game” a mechanizm się uruchamia i jego ostrza się uruchamiają, ale jeszcze nie raniąc Kesslera.

W ostatnim kadrze widzimy łazienkę w pełnej krasie z dwoma leżącymi ciałami i jak ją wiernie odwzorowano.

I teraz pytanie jak działa pułapka założona na Kesslera. Można jedynie snuć domysły, że ostrza po jakimś czasie stopniowo będą odwracały się w stronę ciała mężczyzny powoli je tnąc i szarpiąc, aż do zgonu. Nie przychodzi mi jednak do głowy jak Kessler miałby ją rozbroić. Może Wy macie jakieś teorie? Piszcie swoje pomysły w komentarzach.

Zobacz również