Panteon grozy: 13 duchów (Czarny Zodiak)

Panteon grozy: 13 duchów (Czarny Zodiak)

22 listopada 2022 Wyłącz przez Skaras

Trzynaście duchów to remake filmu z 1960 roku o tym samym tytule. Opowiada on o Czarnym Zodiaku. Czarny Zodiak jest mroczną odwrotnością normalnego Zodiaku. Podobnie jak jego niebiański odpowiednik podzielony jest na 12 tajemnych znaków, ale te reprezentują 12 ziemskich duchów dających dostęp do Ocularis Infernum (Oka Piekła).

Film ten obejrzysz także na Youtube:

Black Zodiac

Czarny Zodiak prócz standardowych 12 duchów posiada trzynastego ducha – Złamane Serce. Ta dusza jest ostatnim składnikiem zaklęcia aktywującego w pełni Machinę Basileusa – dobrowolne poświęcenie się z aktu czystej miłości.

Istnieje trzynaście dusz związanych z ziemią, przepowiedzianych i opisanych w Arcanum, które składają się na Czarny Zodiak, i są one następujące:

The First Born Son / Syn Pierworodny

The First Born Son

Billy Michaels był małym, dziecinnym chłopcem, który lubił udawać, że jest cowboyem. Pewnego dnia chłopak z sąsiedztwa wyzwał go na pojedynek. Niestety zabawkowy pistolet Billy’ego nie miał szans w starciu z prawdziwą strzałą sąsiada o stalowym grocie, która przeszyła mu głowę powodując śmierć. W porównaniu z innymi duchami Billy stanowi średnie zagrożenie i nikogo nie atakuje mówiąc po prostu “chcę się pobawić”.

The Torso / Tułów

The Torso

Jimmy “Hazardzista” Gambino był szczęśliwym hazardzistą we wczesnych latach dwudziestych XX wieku. Wolał marnować dnie na włóczędze zamiast uczęszczać do szkoły, a noce spędzał na hazardzie w podrzędnych barach. Ostatecznie otworzył własny biznes, ale był niewypłacalny ze względu na uzależnienie od hazardu. Wkrótce potem Jimmy zaczął się zadawać z gangsterem i szaleńcem Larrym “Palcem” Vatelo u którego postawił sporo pieniędzy w walce bokserskiej. Jimmy zaakceptował warunki i tym samym przypieczętował swój los. Po przegranej Jimmy’ego, Larry i jego gang pocięli go na kawałki, a szczątki owinęli celofanem, które wrzucili do morza.

The Bound Woman / Związana Kobieta

The Bound Woman

Susan LeGrow zawsze wiodła uprzywilejowane życie. Jej rodzice byli najbogatsi w mieście, co oczywiście przysparzało jej popularności w szkole. Susan miała też istotną wadę: bawiła się mężczyznami. Używała swej urody by z nimi flirtować i pozostawiać ze złamanym sercem. Jej przyjaciele ostrzegali ją, że pewnego dnia tego pożałuje, ale oczywiście nie słuchała. Podczas ostatniego roku w szkole zaczęła umawiać się z kapitanem drużyny futbolowej Chetem Waltersem. Na balu absolwentów Chet przyłapał Susan z innym chłopakiem i zatłukł nieszczęśnika, a dziewczynę związał. Udusił ją swoim krawatem i ostatecznie złamał jej kark. Chet pochował jej zwłoki na 50 jardzie szkolnego boiska.

The Withered Lover / Zwiędła Kochanka

The Withered Lover

Jean Kriticos była kochającą i oddaną żoną i matką. Kiedy spała ze swym mężem przy kominku tlące się polano wytoczyło się z niego i podpaliło świąteczną choinkę. Pożar szybko rozprzestrzenił się na cały dom. Mąż pobiegł ratować dzieci zakładając, że Jean sama uratuje się z opresji. Niesłusznie. Lewa strona jej twarzy i ciała zostały okropnie poparzone. Jean zabrano do szpitala św. Łukasza, gdzie zmarła od poparzeń.

The Torn Prince / Rozdarty Książę

The Torn Prince

Royce Clayton urodził się w 1940 roku. Na studiach był znanym i utalentowanym zawodnikiem baseballu. Otrzymywał stypendia z różnych szkół. Ale w wieku 17 lat los odwrócił się od Royce’a gdy ten poznał Johnny’ego, greasera, który wyzwał go na wyścigi samochodowe. Johnny przeciął linkę hamulcową w samochodzie Royce’a powodując, że ten stracił nad nim panowanie. W trakcie wypadku duża część ciała z jego klatki piersiowej i twarzy została wyrwana. Jego zwłoki zostały potajemnie pogrzebane na boisku, na którym niegdyś grał.

The Angry Princess / Gniewna Księżniczka

The Angry Princess

Pod koniec XX wieku Dana Newman była uważana za piękną kobietę, ale niestety sama nie potrafiła dostrzec swej urody. Jej niska samoocena została dodatkowo podkopana serią toksycznych związków. To doprowadziło ją do serii operacji plastycznych – od wszczepienia implantów piersi, poprawie nosa, po inne niepotrzebne zabiegi. Pewnej nocy, gdy Dana była sama w klinice, w której pracowała postanowiła własnoręcznie przeprowadzić na sobie operację plastyczną. Ten ryzykowny eksperyment poszedł całkowicie źle oślepiając kobietę na jedno oko. W wyniku tego Dana popełniła samobójstwo w wannie podcinając sobie żyły rzeźniczym nożem i wykrwawiając się na śmierć. Gdy jej martwe ciało zostało odnalezione przez bliskich opisali je jako tak samo piękne jakie było za życia.

The Pilgrimess / Pielgrzym

The Pilgrimess

W czasach kolonialnych Isabella Smith popłynęła do Ameryki Północnej szukając lepszego życia. Osiedliła się w Nowej Anglii, ale miejscowi nie ufali obcym. Isabella otrzymała łatkę wiedźmy, kiedy trzoda chlewna zaczęła tajemniczo padać krótko po jej przybyciu. Odpierała zarzuty, ale gdy miejscowy kaznodzieja zapadł w chorobę tłum spalił jej stodołę. Kobieta wyłoniła się nietknięta z pożaru. Została później skazana na powolną i bolesną śmierć w dybach, obrzucana przez dzieci kamieniami, przeklęta przez kobiety i opluwana przez mężczyzn, aż skonała tygodnie później z głodu.

The Great Child and The Dire Mother / Wielkie Dziecko i Straszliwa Matka

The Great Child and The Dire Mother

Margaret Shelburne była niezwykle drobna, miała trzy stopy wzrostu. Jej własna matka ubierała ją więc jak lalkę. Przez swój niski wzrost dziewczyna nigdy nie mogła o siebie zadbać. Ludzie bez przerwy się na nią gapili. Margaret dołączyła do cyrku Jimbo, aby szukać akceptacji, ale odkryła, że życie jako atrakcja może być równie okrutne. Pewnego dnia, gdy sprzątała klatkę osiołka inny dziwoląg, “Wysoki Mężczyzna” zaatakował ją i zgwałcił powodując, że urodziła swe nieślubne dziecko, Harolda.

Margaret nieustannie rozpieszczała swego syna sprawiając, że Harold nigdy nie wyrósł z pieluch i zawsze był karmiony łyżką, nawet w dorosłym wieku. Z uwagi na zdziecinnienie był nieustannie wyśmiewany i lżony. Pewnej nocy dziwolągi z cyrku porwały jego matkę dla okrutnego żartu. W szale poszukiwań swej matki Harold plądrował cyrk, ale gdy ją znalazł było już za późno. Udusiła się w worku, do którego ją schowano. Harold przy pomocy siekiery zabił cyrkowców, zarówno tych winnych jak i pozostałych. Następnie wystawił ich szczątki dla odwiedzających cyrk gapiów. Gdy Jimbo, który zatrudnił Harolda i Margaret dowiedział się, co się stało napuścił wściekły tłum, by rozszarpał Harolda jako karę.

The Hammer / Młot

The Hammer

George Markley był uczciwym i pracowitym kowalem póki człowiek o imieniu Nathan fałszywie oskarżył go o kradzież i zagroził wygnaniem z miasta. Wiedząc, że jest niewinny George sprzeciwił się Nathanowi. Pewnego dnia, gdy wracał do domu z targu zobaczył, że jegoo żona i dzieci zostały zatłuczone na śmierć przez Nathana i jego bandę. George postanowił wtedy wziąć sprawy we własny ręce. W przypływie gniewu śledził Nathana i jego kompanów i miłosiernie zabił ich przy pomocy młota kowalskiego. Miasto wkrótce dowiedziało się co zrobił George, przywiązano go łańcuchem do drzewa, a w ciało powbijano gwoździe kolejowe jego własnym młotem powodując powolny zgon. Ostatecznie rozjuszony tłum obciął mu dłoń umieszczając w jego miejsce kowalski młot.

The Jackal / Szakal

The Jackal

Ryana Khuna urodziła prostytutka w 1887 roku. Dorastał z chorą i niekontrolowaną potrzebą kobiet – atakował, gwałcił i mordował dziwki i przybłędów pod osłoną nocy niczym szaleniec. Dobrowolnie szukał leczenia w Azylu w Borinwood, gdzie ostatecznie jednak oszalał. Brutalnie drapał ściany w swej celi zdzierając sobie palce do kości powodując, że wyglądały niczym szpony. Lekarz postanowił osadzić go w izolatce, gdy Ryan zaatakował pielęgniarkę. Kaftan bezpieczeństwa, który mu założyli, był tak mocno zapięty, że kiedy Ryan się poruszał strasznie wykrzywiało to jego kończyny. Mimo kaftana Ryan gryzł, więc lekarze zamknęli jego głowę w hełmie z klatki, a jego samego wepchnęli do ciemnej celi w piwnicy. Dorastał w nienawiści do ludzkości i za każdym razem, gdy ktoś się zbliżał wył jak szaleniec. Gdy w przytułku wybuchł pożar Ryan odmówił ucieczki podczas, gdy wszyscy inni opuścili jego mury. Zaakceptował swój los i zginął w ogniu.

The Juggernaut / Kolos

The Juggernaut

Horace “Rozrywacz” Mahoney został porzucony przez matkę zaraz po narodzinach i był wychowywany przez ojca. Jako dziecko stał się wyrzutkiem za sprawą swojego groteskowego wzrostu i wyglądu. Jego ojciec dał mu pracę na złomowisku przy zgniatarce samochodów. Po śmierci ojca Horace zwolnił wszystkich poza sobą i oszalał przez brak wsparcia. Został seryjnym mordercą odwożąc kierowców i autostopowiczów na swe złomowisko. Rozrywał ofiary własnymi rękoma, a szczątki rzucał psom na pożarcie. Ta ulubiona metoda zabijania dała mu ksywkę “Rozrywacz”. To, czego Horace nie wiedział, to że jego siódma ofiara była gliniarzem pod przykrywką i drużyna SWAT wtargnęła na jego złomowisko i aresztowała go. Mimo to Horace zdołał zbiec z kajdankami na rękach i zabił trzech policjantów zanim został zastrzelony.

The Broken Heart / Złamane Serce

The Broken Heart

Arthur Kriticos był nauczycielem matematyki, kochającym mężem i ojcem dwójki dzieci. Miał złamane serce po śmierci żony, Joan. Po tym wydarzeniu był zmuszony przeprowadzić się z rodziną do małego apartamentu. Pewnego dnia został odwiedzony przez prawnika, który twierdził, że jego wujek Cyrus został zabity i pozostawił mu pałacyk w spadku. Wkrótce potem rodzina zdecydowała się wprowadzić do niego nie wiedząc o tym, że w jego piwnicach są uwięzione ludzkie dusze. Arthur jest trzynastym i ostatnim duchem Czarnego Zodiaku. Jego duch uległ unicestwieniu podczas skoku do rdzenia Maszyny Basileusa, który był aktem czystej miłości do swych dzieci. Został wybrany przez wuja Cyrusa, by służyć jako Złamane Serce.

Zobacz również