Paranoiczny horror o nawiedzonym lesie – Loop Track (2023)

Paranoiczny horror o nawiedzonym lesie – Loop Track (2023)

8 stycznia 2024 Wyłącz przez Łukasz Karaś
Tagi: horrory psychologiczne, monster movie

Reżyseria: Thomas Sainsbury
Kraj produkcji: Nowa Zelandia
Ian, znerwicowany odludek chce uciec od ludzkości i wyrusza w samotną wyprawę po lesie Nowej Zelandii. Na trasie niestety napotyka innych podróżników, którzy do niego dołączają. W pewnym momencie jednak wśród gęstwiny zaczyna dostrzegać także coś niepokojącego.
“Loop track” opowiada o bardzo znerwicowanym facecie, który za wszelką cenę próbuje stronić od ludzi. Gdy spotyka gadatliwego ekstrawertyka Nicka jego wycieczka robi się trudna do zniesienia. Mężczyźni razem podróżują przez las noce spędzając w rozsianych chatach. Jednak Ian w pewnym momencie zaczyna dostrzegać w oddali postać, która mu się przygląda. Mężczyzna wpada w paranoję i nie wie już komu można ufać.
“Loop Track” to horror psychologiczny, w którym nie wiadomo, czy Iana ściga jakiś wrogo nastawiony mężczyzna, potwór, duch, a może to tylko jego wybujała wyobraźnia? Może to napotkani turyści nie są tymi za kogo się podają.
Film jest sprawnie nakręcony, nieźle zagrany i długi trzyma w niepewności. Akcja przyspiesza w ostatnich dwudziestu minutach, w których reżyser wykłada niemal wszystko na tacy. I mimo, że rozwiązanie jest proste mi całkiem się podobało. Niestety klimat filmu jest zbyt mało gęsty, a paranoja głównego bohatera za mało się udziela, żeby mnie bardziej do siebie przekonał.

Opublikowano: 8 stycznia 2024

Zobacz również