Najlepsze horrory – Horrorshow

Najlepsze horrory – Horrorshow

22 grudnia 2019 Wyłącz przez Skaras
Tagi: najlepsze horrory

Chciałbym zaprezentować nowy cykl na stronie: top horrorów z różnych nurtów, o różnej tematyce, różnych reżyserów itp. Będę je wrzucał co jakiś czas, a czasem zapraszał również autorów innych blogów, czy w ogóle osoby ze zdaniem, z którym się liczę bądź którego jestem ciekaw do wypowiedzenia się w tej kwestii. Zacząć chciałbym od po prostu moich ulubionych horrorów:

Devils Reject’s / Bękarty Diabła

Devils Rejects

Rodzina Firefly przemierza Amerykańskie bezdroża siejąc strach i zniszczenie. Genialny klimat wzorowany na Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną, czarny humor, brutalne sceny, galeria ciekawych postaci, świetna muzyka. Największe dzieło Roba Zombiego.

The Lost Skeleton of Cadavra / Zaginiony Szkielet Cadavry

The Lost Skeleton of Cadavra

Na Amerykańskim odludziu naukowiec, szaleniec, oraz kosmici poszukują rzadkiego minerału. Przeszkodzić im w tym może zbiegły mutant. Pastisz horrorów science fiction z lat 50tych. Tak inteligentnego humoru i reżysera czującego klimat jeszcze nie widziałem. Każda scena to absolutny kult.

Return of the Living Dead / Powrót Żywych Trupów

Grupa punków staje się celem ataków hordy nieumarłych. Co może być lepszego od bandy punkowców atakowanych w kostnicy przez hordy żywych trupów? Jest klimat, rockowa muzyka, czarny humor i świetne efekty specjalne.

The Beyond / Siedem bram piekieł

The Beyond

Pod pewnym hotelem otwiera się jedna z siedmiu bram piekieł wypuszczając ze swych trzewi różne straszydła. Największe dzieło Lucio Fulciego. Tego onirycznego klimatu nie da się podrobić. Fabuła niczym z sennego koszmaru, absolutnie genialna muzyka Fabio Frizziego i obleśne i wyjątkowo krwawe efekty specjalne!

Evil Dead 2 / Martwe Zło 2

Evil Dead 2

Grupa znajomych w domku w lesie staje się celem ataków prastarych duchów. Nigdy nie traktowałem go jako komedii, co najwyżej film groteskowy, ale jednocześnie przerażający. Ekspresyjne aktorstwo Bruce’a Campbella, masa świetnych scen, praca kamer urywa głowę, a ilością niesamowitych pomysłów można by obdarzyć 10 filmów.

The Thing / Coś

The Thing

Ekspedycja antarktyczna odkrywa zamarzniętego obcego. Odcięte od świata mroźne pustkowie i bestia czająca się wśród ludzi. Klimat i praktyczne efekty specjalne robią robotę!

In the mouth of Madness / W paszczy szaleństwa

In the mouth of Madness

Prywatny detektyw dostaje zlecenie odnalezienia pisarza horrorów. Zakręcona fabuła, wyraziste postacie, dobrzy aktorzy, gumowe potwory, a nad wszystkim unosi się duch Lovecrafta. Carpenter odrobił pracę domową.

The Blob / Plazma

The Blob

Małe miasteczko i żarłoczna galareta z kosmosu atakująca ludzi. Przerośnięta galareta z kosmosu jest głodna! Nietuzinkowy pomysł zrealizowany po mistrzowsku no i znów świetne, praktyczne efekty. Kwintesencja rozrywki z lat 80tych.

Alien / Obcy – ósmy pasażer Nostromo

Alien

Statek kosmiczny z potwornym obcym czającym się na załogę. Gotycki horror, tyle, że zamiast zamku okrytego całunem mgły mamy statek kosmiczny pełen mrocznych korytarzy, a zamiast potwora, obcego kroczącego jego zakamarkami. Duszny klimat, sugestywna kolorystyka, niespieczne tempo. Prawdziwy horror!

Predator

Predator

Grupa komandosów w dżungli walczy z niewidzialnym kosmitą. Kolejny klimatyczny horror o podchodach z inteligentnym drapieżcą. Klimat można kroić nożem, a wiele scen to majstersztyk.

Texas Chainsaw Massacre / Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną

Texas Chainsaw Massacre

Kilkoro przyjaciół w teksańskim interiorze zmaga się z rodziną szalonych kanibali. W tym filmie nikt nawet nie zostaje zabity piłą, jednak gęsta, stęchła atmosfera wprost wycieka z ekranu, a dawka terroru psychicznego jest trudna do zniesienia!

Night of the Living Dead / Noc Żywych Trupów

Night of the Living Dead

Kilkoro nieznajomych w domu na odludziu musi przetrwać noc atakujących żywych trupów. Pierwszy nowożytny film o żywych trupach. Antyteza życia, czyli zombie polują i zjadają ludzi. Czy może być coś gorszego?

Wickerman / Kult

Wickerman

Policjant trafia na odizolowaną wyspę, gdzie prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia dziewczynki. Brytyjski horror pogański z wciągającą fabułą, dobrymi kreacjami aktorskimi i wyśmienitym soundtrackiem.

Zobacz również