Nadciąga hiszpański folk horror The Wait

Nadciąga hiszpański folk horror The Wait

22 listopada 2023 Wyłącz przez Skaras

Hiszpański filmowiec F. Javier Gutiérrez (znanyy z „Tzy dni” i „Rings”) powraca z nowym filmem „The Wait” (La Espera), opisywanym jako złowroga tragedia w stylu ludowego horroru, której akcja rozgrywa się w mrocznej, magicznej i zapomnianej andaluzyjskiej wsi, miejscu naznaczonym przez tradycje przodków.

Zwiastun The Wait możecie obejrzeć poniżej:

W filmie „Eladio, właściciel posiadłości myśliwskiej, bierze łapówkę od doświadczonego myśliwego. Tygodnie później całe jego życie się rozpada. To, co wydawało się życiową szansą, zamienia się w makabryczne zejście do piekła, gdy dowiaduje się, że jego nieszczęście może nie być całkowicie przypadkowe.

Premiera „The Wait” odbyła się 22 września na Festiwalu Filmowym w Oldenburgu (Niemcy) i była częścią oficjalnej selekcji Fantastic Fest (Austin), Sitges (Hiszpania), Morbido (Meksyk) i Vancouver Intl Film Festival (Kanada).

Film zdobył dotychczas 14 nagród, w tym dla najlepszego reżysera na FilmQuest, dla najlepszego aktora na Screamfest, nagrodę publiczności na festiwalu Fancine Malaga Fantasy Film Festival i nagrodę krytyków na festiwalu horrorów w San Sebastian.

Film będzie miał premierę w Hiszpanii 15 grudnia, a wkrótce pojawią się informacje o dystrybucji w USA.

Opublikowano: 22 listopada 2023

Zobacz również