Kim jest Valak, demon z horroru Zakonnica

Kim jest Valak, demon z horroru Zakonnica

19 października 2023 Wyłącz przez Skaras

Valak do demon ukazujący się pod postacią zakonnicy, który pojawił się w filmach “Obecność 2”, oraz dwóch częściach “Zakonnicy“. Kim jest ten demon, skąd się wziął i jakie ma moce? Zapraszam do materiału.

Materiał o tym kim jest Valak obejrzysz także na Youtube:

Valak to niezwykle potężny demon, który objawia się jako demoniczna zakonnica, aby zarówno kpić z wiary swoich wrogów, jak i ukrywać się wśród nich.

W starożytnych czasach Valak był aniołem, który służył Bogu. Jednak, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu zebrał innych aniołów, aby stali się jego naśladowcami. Jednym z nich był właśnie Valak. Po buncie Lucyfer, Valak i inni aniołowie zostali wyrzuceni z Nieba. Lucyfer stał się Szatanem, a Valak i inni upadli aniołowie stali się demonami. W trakcie tego procesu Valak został nie tylko pozbawiony statusu Anioła, ale także swoich specjalnych mocy, które posiadał jako istota boska.

Valak pierwszy raz został opisany w gotyckiej księdze “Mniejszym kluczu Salomona”, a potem również w “Pseudomonarchia Daemonum”, czy w “Liber Officiorum Spirituum”. Valak jest wielkim i potężnym przywódcą piekła. Rozporządza 30 legionami duchów. Aby go przywołać i podporządkować sobie, potrzebna jest jego pieczęć, która powinna być zrobiona z rtęci. Valak ma wiedzę o tym, gdzie są ukryte skarby oraz ma moc rozkazywania wężom. Wezwany, ukazuje się pod postacią dziecka ze skrzydłami anioła, które ujeżdża dwugłowego smoka. Valak ma także cichą i oportunistyczną osobowość. Lubi bawić się ze swoimi przeciwnikami, zanim ich zabije, i odzywa się tylko wtedy, gdy kogoś opęta. Nawet wtedy wypowiadają jedynie kilka słów.

Aby poznać historię Valaka musimy cofnąć się do średniowiecznej Rumunii, w której pewny książę, który był satanistą i miał obsesję na punkcie magii zbudował klasztor Cârţa. W jego katakumbach odprawiał mroczne rytuały, aby przywołać plugawe moce. Prawie mu się to udało, gdy w ostatniej chwili został zabity przez watykańskich egzorcystów, którzy zapieczętowali powstałą wyrwę do samego piekła krwią Chrystusa. Watykan sprowadzić do klasztoru zakonnice, aby te pilnowały by nikt nigdy nie naruszył pieczęci.

Przez setki lat to się udawało jednak podczas II Wojny Światowej klasztor Cârţa został silnie zbombardowany, co złamało pieczęć i uwolniło zło. Valak pod postacią zakonnicy zaczął przemierzać korytarze opactwa kpiąc z wiary sióstr.

Siostra Oana z klasztoru Cârţa powiedziała: Wszyscy ją widzieliśmy, jak przechadzała się nocą po korytarzach. Wygląda jak my, ale nie jest jedną z nas, to coś bezbożnego. Przybiera różne formy, aby nas oszukać i żerować na naszych słabościach, pojawia się jako zakonnica, aby móc ukryć się w naszym klasztorze, dopóki nie będzie w stanie zepsuć nas wszystkich.

Osobowość Valaka jest tak samo okropna, jak jego fizyczna postać zakonnicy. Jest to bardzo niegodziwy, bezwzględny, sadystyczny, zimny i całkowicie nikczemny demon. Pomimo odrażającego okrucieństwa Valak okazuje się być naprawdę inteligentnym, dobrze zorganizowanym i przebiegłym demonem, co pokazał ukrywając się pod postacią zakonnicy. Udało mu się także oszukać Warrenów, by myśleli, że to Bill Wilkins opętał Janet, a nie on sam.

Do 1952 roku Valak zabił niemal wszystkie zakonnice, zostawiając tylko dwie przy życiu, z którymi rozprawił się w późniejszym czasie. Demon przetrwał również próby ponownego zapieczętowania przez Ojca Burke i siostrę Irene, ostatecznie ukrywając się w ciele Maurice’a. Używając jego ciała demon rozpoczął poszukiwania artefaktu zwanego Oczami Świętej Łucji w katolickiej szkole z internatem. Gdy go posiadł odzyskał swoją pełną, anielską moc, ale siostra Irene skąpała jego ciała winem przemienionym w krew Jezusa unicestwiając demona. Jak jednak wiemy Valak pojawił się ponownie, w drugiej części filmu “Obecność”, w którym Lorraine Warren ponownie zesłała Valaka do piekła.

 

Zobacz również