Horrorowe newsy #7

Horrorowe newsy #7

12 maja 2021 Wyłącz przez Skaras

Horrorowe newsy zobaczysz też na Youtube:

Może powstać kolejny film George’a Romero

W Hollywood mogą ruszyć pracę nad kolejnym filmem z serii o żywych trupach jaką Geroge Romero zapoczątkował w 68 roku.

George Romero nakręcił 6 filmów o żywych trupach: “Noc żywych Trupów, “Świt żywych trupów”, “Dzień żywych trupów”, “Ziemię żywych trupów”, “Diary of the Dead: Kroniki żywych trupów” i “Survival of the Dead“.

Romero przed swoją śmiercią w 2017 roku pracował nad scenariuszem ostatniego filmu o zombie “Twilight od the Dead”, który miałby kończyć serię.

“The Hollywood Reporter” donosi, że Suzanne Romero, wdowa po mistrzu, po cichu pracowała nad dokończeniem scenariusza. Teraz planuje przedstawić skrypt kilku reżyserom.

Zdawkowy opis fabuły mówi o świecie, gdzie życie całkowicie wymarło, ale wciąż może tlić się nadzieja dla ludzkości.

Finałowy zwiastun “Cichego Miejsca 2”

Na portalu Youtube pojawił się pełny, finałowy zwiastun sequela “Cichego Miejsca” z 2018 roku.

Fabuła filmu przedstawia się następująco: Po tragicznych wydarzeniach w pierwszej części rodzina Abbottów musi stawić czoła zagrożeniom świata zewnętrznego, kontynuując walkę o przetrwanie w ciszy. Zmuszeni wyruszyć w nieznane, szybko zdają sobie sprawę, że stworzenia polujące na dźwięki nie są jedynymi zagrożeniami, które czają się na ich drodze.

Premiera filmu 28go maja.

Powstanie reboot “Oblicza śmierci”

Kultowa, dokumentalizowana seria z epoki VHS “Faces of Death” zostanie reanimowana. Prawa do tytułu wykupiła wytwórnia Legendary Entertainment, która planuje stworzyć na jego podstawie nową franczyzę.

Pierwsza część serii powstała w 1978 roku i przedstawiała prawdziwe nagrania wypadków, śmierci, egzekucji i przestępstw. Film był opatrzony komentarzem narratora, którego czarny humor kontrastował z drastycznym materiałem.

Film trafił na niesławną listę video nasties i został zakazany w 46 krajach.

Bohaterką nowej wersji będzie próbująca dojść do siebie po traumatycznych przeżyciach moderatorka serwisu społecznościowego zbliżonego do YouTube’a. Zadaniem dziewczyny jest usuwanie materiałów zawierających przemoc. Pewnego dnia trafia na grupę użytkowników odtwarzających sceny morderstw z oryginalnej wersji filmu. Będzie musiała ustalić, czy przesyłane przez nich materiały zostały zainscenizowane czy są zapisem prawdziwych zdarzeń.

Prequel “Sieroty” będzie bardzo brutalny

W przyszłym roku ma ukazać się prequel “Sieroty” z 2009 roku. Isabelle Fuhrman raz jeszcze wcieli się w rolę Esther, małoletniej morderczyni.

Reżyser filmu William Brent Bell uchylił rąbka tajemnicy o produkcji. Jak obecnie 24letnia Fuhrman wcieli się w osobę poniżej dziesiątego roku życia? Dzięki oldschoolowym technikom jak odpowiednia charakteryzacja, tricki z perspektywą, odpowiednie kąty kamery, oświetlenie. No i odrobina CGI.

Reżyser dodaje, że film ma być wyjątkowo brutalny, gdyż Esther to brutalna psychopatka. Esther to bardzo romantyczna osoba potrzebująca miłości, a gdy jej nie dostaje, poznajemy jej mroczną stronę.

Pierwsze 3 minuty nowej “Piły”

Na portalu Youtube pojawił się trzyminutowy fragment nowego filmu z uniwersum “Piły” “Spiral”. W zwiastunie możemy zobaczyć pierwszą pułapkę. Fragment pokazuje, że ta część będzie równie brutalna, co części poprzednie.

“Spiralę” wyreżyserował Darren Lynn Bousman, a zagrał w niej Chris Rock i Samuel L. Jackson, którzy prowadzą śledztwo w sprawie psychopaty, który ma specyficzną wizję sprawiedliwości.

Premiera filmu 14 maja.

Nowy zwiastun “The Green Knight”

W serwisie Youtube pojawił się nowy zwiastun “The Green Knight”, nowego filmu od studia A24 odpowiedzialnego za takie filmy jak “Midsommar“, “The Lighthouse“, czy “Hereditary”, który ma reinterpretować klasyczną opowieść o rycerzach okrągłego stołu.

Mimo, że “The Green Knight” na pierwszy rzut oka nie jest horrorem to zwiastun epatuje przemocą i mrokiem.

Fabuła przedstawia się następująco: “Epicka przygoda oparta o arturiańską legendę opowiadająca o Ser Gawainie, lekkomyślnym i upartym bratanku króla Artura, który wyrusza na śmiałą wyprawę, aby zmierzyć się z tytułowym Zielonym Rycerzem – gigantem o szmaragdowej skórze. Gawain będzie musiał skonfrontować się z duchami, olbrzymi, złodziejami i awanturnikami, by dowieść swej wartości w oczach rodziny i królestwa.

Premiera filmu 30go lipca 2021.

Opublikowano: 12 maja 2021

Zobacz również