Horrorowe newsy #10

Horrorowe newsy #10

21 lipca 2021 Wyłącz przez Skaras

Newsy obejrzysz także na Youtube

Zmarł Richard Donner

W wieku 91 lat zmarł reżyser Richard Donner, który fanom horroru znany jest najbardziej z reżyserii filmu “Omen” z 1976 roku.

Nie jest to jedyny kultowy film, który wyreżyserował. Donner nakręcił także “Supermana”, “The Goonies”, “Scrooged” i wszystkie cztery części “Zabójczej broni”.

Donner wyreżyserował także 6 odcinków oryginalnej “Strefy Mroku”, oraz 3 odcinki “Opowieści z krypty”. Był także producentem wykonawczym filmów “Bordello of Blood” i “Demon Knight”.

Lamb – nowy horror od A24

Studio a24 znane z takich filmów jak “Hereditary”, “Midsommar”, “The Lighthouse”, czy “Saint Maud” kręci nowy horror pod tytułem “Lamb”.

“Lamb” ma być biblijnym dramatem w stylu “The VVitch”. Film opowiada historię bezdzietnej pary, która jest hodowcami owiec na Islandii. W Wigilię znajdują noworodka, który jest pół człowiekiem, pół owcą. Tęskniąc za własnym dzieckiem postanawiają zatrzymać jagnię i wychowywać je jak własne bez względu na konsekwencje. Ta nieoczekiwana perspektywa nowej rodziny przynosi im radość, a następnie zagładę.

W roli matki obsadzono Noomi Rapace znaną z trylogii “Millennium”

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Zwiastun filmu:

 

Powstaje horror The Witcher

Oprócz nadchodzącego drugiego sezonu “Wiedźmina” i spinoffu “The Witcher: Origin of Blood”, otrzymamy również film animowany zatytułowany “The Witcher: Nightmare of the Wolf”.

Premierę “Nightmare of the Wolf” wyznaczono na 23go sierpnia 2021 roku w serwisie Netflix.

Film ma traktować o nowym, potężnym zagrożeniu dla kontynentu i posiadać mroczną atmosferę jak z horroru.

Animacja ma opowiadać historię Vesemira, zawadiackiego młodego wiedźmina, który porzucił biedę, by zabijać potwory za pieniądze.

Zwiastun filmu:

 

Risen – nowy horror o obcych

W sieci pojawił się zwiastun nowego horroru science fiction o obcych “Risen”.

Film w reżyserii Eddiego Aryi przywodzi na myśl takie kultowe dzieła jak “Invasion of the Body Snatchers”, “Alien”, czy “The Thing”.

Fabuła Risen opowiada o meteorze, który rozbija się w małym miasteczku zatruwając środowisko i zabijając wszystko w okolicy. Egzobiolog Lauren Stone zostaje wezwana do zbadania tajemniczego organizmu. Gdy zaczyna odkrywać prawdę, rozpoczyna się gra z czasem o przetrwanie ludzkości.

Premiera filmu 20go sierpnia.

Zwiastun filmu:

 

Nowy straszak od Takashiego Shimizu

Najlepiej znany jako twórca japońskiej serii “Klątwa” reżyser Takashi Shimizu kręci nowy horror “Howling Village” oparty o japońską miejską legendę.

Fabuła Howling Village prezentuje się następująco: Po zaginięciu swojego brata, młoda psycholog odwiedza jego ostatnią znaną lokalizację, niesławne nawiedzone i przeklęte miejsce znane jako “Wyjąca Wioska”, aby rozwiązać sprawę jego zniknięcia. Śledztwo ujawnia, że tajemnice wioski powiązane są z jej rodziną.

Premiera filmu 13go sierpnia w wybranych kinach, a 17go sierpnia w serwisach VOD.

Zwiastun filmu:

 

Zwiastun Nie oddychaj 2

W sieci pojawił się zwiastun powstającego właśnie sequela “Nie oddychaj”.

W filmie zobaczymy Ślepica (w tej roli znakomity Stephen Lang) ukrywającego się od lat w odosobnionej chatce, który przygarnął i wyszkolił małą, osieroconą dziewczynkę. Ich cicha egzystencja zostaje zniszczona, gdy grupa porywaczy zabiera dziewczynkę, zmuszając Ślepca do opuszczenia bezpiecznej przystani, aby ją uratować.

Premiera filmu datowana jest na 13go sierpnia.

Zwiastun filmu:

Opublikowano: 21 lipca 2021

Zobacz również