Zwiastun „W otchłani lęku”, nowego horroru w stylu „Coś”

Zwiastun „W otchłani lęku”, nowego horroru w stylu „Coś”

12 marca 2020 Wyłącz przez Skaras

Na zeszłorocznym festiwalu filmowym Toronto pokazano horror science fiction „Sea Fever”, który Filmweb tłumaczy jako „W otchłani lęku”. Piszę o nim dlatego, że wszyscy miłośnicy „The Thing” Carpentera powinni sobie na niego ostrzyć macki. Bardzo się cieszę, że w modzie są teraz horrory mieszające lovecraftowskie klimaty połączone z podwodnymi (bądź nawodnymi) odludziami, gdzie nikt nie usłyszy Waszego krzyku. Tak było w przypadku mającego już parę lat „Harbinger Down„, tak było z tegorocznym „Underwater” i podobnie zapowiada się rosyjski „Superdeep„, o którym pisałem jakiś czas temu.

Film opowiada o załodze statku, która musi stawić czoła nieznanemu pasożytowi. Gdy jeden po drugim członkowie załogi ulegają infekcji biolożka morska musi przejąć stery.

Reżyserią filmu zajęła się Neasa Hardiman znana głównie z seriali, a w obsadzie zobaczymy m.in. Hermionę Corfield, Olwen Fouéré (matka z „Mandy”), czy Connie Nielsen. Jak podaje Filmweb polska premiera video ma mieć miejsce 16go kwietnia 2020 roku.

Poniżej zwiastun filmu:

I plakat filmu:

Sea Fever poster

Zobacz również