Zwiastun “W otchłani lęku”, nowego horroru w stylu “Coś”

Zwiastun “W otchłani lęku”, nowego horroru w stylu “Coś”

12 marca 2020 Wyłącz przez Skaras

Na zeszłorocznym festiwalu filmowym Toronto pokazano horror science fiction “Sea Fever”, który Filmweb tłumaczy jako “W otchłani lęku”. Piszę o nim dlatego, że wszyscy miłośnicy “The Thing” Carpentera powinni sobie na niego ostrzyć macki. Bardzo się cieszę, że w modzie są teraz horrory mieszające lovecraftowskie klimaty połączone z podwodnymi (bądź nawodnymi) odludziami, gdzie nikt nie usłyszy Waszego krzyku. Tak było w przypadku mającego już parę lat “Harbinger Down“, tak było z tegorocznym “Underwater” i podobnie zapowiada się rosyjski “Superdeep“, o którym pisałem jakiś czas temu.

Film opowiada o załodze statku, która musi stawić czoła nieznanemu pasożytowi. Gdy jeden po drugim członkowie załogi ulegają infekcji biolożka morska musi przejąć stery.

Reżyserią filmu zajęła się Neasa Hardiman znana głównie z seriali, a w obsadzie zobaczymy m.in. Hermionę Corfield, Olwen Fouéré (matka z “Mandy”), czy Connie Nielsen. Jak podaje Filmweb polska premiera video ma mieć miejsce 16go kwietnia 2020 roku.

Poniżej zwiastun filmu:

I plakat filmu:

Sea Fever poster

Opublikowano: 12 marca 2020

Zobacz również