The Grandmother (2021)

The Grandmother (2021)

26 maja 2022 Wyłącz przez Łukasz Karaś
Tagi: horrory o czarownicach

Reżyseria: Paco Plaza
Kraj: Hiszpania, Francja, Belgia

Recenzja The Grandmother na Youtube:

Eva przyjeżdża zaopiekować się swoją sparaliżowaną babcią. Starsza kobieta nie potrafi sama jeść, nic nie mówi i zdaje się nic nie rozumieć. Wkrótce Eva zaczyna mieć koszmary i czuć się w kamienicy nieswojo. Czy jej babcia jest faktycznie tym za kogo ją uważała?

Nowy horror od reżysera “Rec”, czy “Veronici”. Plaza przez lata nauczył się kręcić horrory, opowiadać ciekawe historie i budować klimat i podobnie jest w “The Grandmother”. Jest to horror z tych powolnych i stonowanych. Cały toczy się w zasadzie w jednej lokacji – starej kamienicy – z trójką aktorów, którzy udźwignęli role znakomicie. Szczególnie wiarygodnie wypada Vera Valdez w roli przerażającej babci.

Film jest zręcznie nakręcony i dobrze wyreżyserowany, a ponury nastrój potrafi udzielić się widzowi. Dodatkowo całkiem wiarygodnie przedstawia problem opieki nad osobami starszymi i umiejętnie go wykorzystuje, aby przedstawić nam przerażającą historię.

Niestety rozwiązania fabuły idzie domyślić się już w pierwszej scenie. Dodatkowo film bardzo leniwy i mimo, że niepokojący wydarzenia pojawiają się dość szybko to na prawdziwy horror przyjdzie nam długo poczekać. Mimo to ja bawiłem się na filmie dobrze.

Zobacz również