The Cellar (2022)

The Cellar (2022)

14 grudnia 2022 Wyłącz przez Łukasz Karaś
Tagi: horrory o demonach, horrory satanistyczne, mistery

Reżyseria:
Kraj:

Keira wraz z mężem, sunem i córką Ellie wprowadzają się do nowego domu pełnego dziwnych symboli. Pewnego razu Ellie schodząc do piwnicy ginie bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. Keira, aby odzyskać córkę będzie musiała rozszyfrować mroczną tajemnicę domu i jego dawnego właściciela.

“The Cellar” to miks horroru i kina mistery, w którym kluczem do rozwiązania zagadki jest prywatne śledztwo matki zaginionej córki.

Jest to film z tych stonowanych, bardziej stawiających na odkrywanie tajemnicy sprzed lat niż straszenie potworami z szafy. Reżyser postawił na klimat niedopowiedzenia także nie będą nas straszyły jump scares, ani tanie straszydła.

Keira początkowo nie zwraca uwagi na tajemnicze symbole. Jednak niepokojące wydarzenia rozgrywające się w domu jak drzwi, które same się zamykają, niepokojące odgłosy dobiegające zza ścian, a w końcu schody prowadzące do piwnicy, które zdają się ciągnąć dużo głębiej niż by się początkowo wydawało skłaniają matkę do zainteresowania się tajemnicą starego domostwa. Będzie musiała odwiedzić zarówno dawną właścicielkę nieruchomości jak i profesora fizyki.

Ostatecznie otrzymujemy historię okultystyczną zahaczającą o teorię innych wymiarów, fizykę kwantową, oraz satanizm, a wszystko to podlane subtelnym sosem Lovecrafta.

Fani dosłowności otrzymają jednak w końcówce “głównego złego” w całej okazałości. Tylko przez sekundę, ze znacznej odległości, albo jedynie jego fragment, ale ciekawość zostaje zaspokojona.

Nieco tu jednak za mało gęstego klimatu, czy scen podnoszących ciśnienie, aby wybił się ponad inne tego typu filmy jak “The Others”, czy “Ringu”.

 

Zobacz również