Terrifier 3, nowe Silent Hill – horrorowe newsy #33

Terrifier 3, nowe Silent Hill – horrorowe newsy #33

30 czerwca 2023 Wyłącz przez Skaras

Witam w nowej porcji horrorowych newsów, a w środku aż dwie gratki dla fanów serii “Naznaczony”, nowe “Silent Hill”, sequel “Bird Box” oraz Terrifier 3.

Newsy obejrzysz także na Youtube:

Powstaje nowe Silent Hill

Reżyser filmu “Silent Hill” z 2006 roku, Christophe Gans, powraca do zakopconego miasteczka w “Return to Silent Hill”, który ma być zupełnie nową filmową adaptacją gry “Silent Hill 2”.

Zdjęcia do projektu rozpoczęły się w zeszłym miesiącu, o czym poinformowała gwiazda filmu Jeremy Irvine, który występuje u boku Hannah Emily Anderson. Jak zapewnia Irvine, film jest gotowy w 1/3, a zdjęcia odbywają się w Niemczech.

“Film będzie podążał śladami Jamesa (w tej roli Irvine), mężczyzny załamanego po rozstaniu ze swoją jedyną prawdziwą miłością (w tej roli Anderson). Kiedy tajemniczy list wzywa go z powrotem do Silent Hill w poszukiwaniu ukochanej, znajduje niegdyś popularne miasto przekształcone przez nieznane zło. Gdy James schodzi coraz głębiej w ciemność, spotyka przerażające postacie, zarówno znajome, jak i nowe, i zaczyna kwestionować własne zdrowie psychiczne, próbując zrozumieć rzeczywistość i przeżyć wystarczająco długo, by ocalić utraconą miłość”.

Premiera w 2024 roku.

Nadciąga Five Nights at Freddy’s

“Five Nights at Freddy’s” to seria gier wideo będących horrorem, w której bohater musi przetrwać tytułowe pięć nocy w Freddy Fazbear’s Pizza chroniąc się przed niebezpieczeństwami animatronicznych postaci.

Do sieci trafił właśnie oficjalny zwiastun filmu produkowanego przez Blumhouse.

W filmie zmartwiony ochroniarz rozpoczyna pracę w Freddy Fazbear’s Pizza. Spędzając pierwszą noc w pracy, zdaje sobie sprawę, że nocna zmiana u Freddy’ego nie będzie łatwa do przetrwania.

“Five Nights at Freddy’s” reżyseruje Emma Tammi znana z horroru “Demony prerii” z 2018 roku.

Premiera filmu 27 października 2023 roku.

Talk to Me, horror od studia A24

W sieci ukazał się zwiastun nowego horroru “Talk to Me” produkowanego przez studio A24

Fabuła filmu prezentuje się następująco: grupa przyjaciół odkrywa, jak wywoływać duchy za pomocą zabalsamowanej dłoni; uzależniają się od nowego dreszczyku emocji, dopóki jeden z nich nie posunie się za daleko i nie uwolni przerażających sił nadprzyrodzonych.

Reżyserią zajęli się debiutujący bracia Danny i Michael Philippou.

Premiera filmu 28go lipca 2023 roku.

Nie żyje Julian Sands

Zmarł Julian Sands, aktor najbardziej znany z ejtisowego horroru “Warlock”.

Julian Sands zaginął w piątek, 13 stycznia. Aktor, będący mieszkańcem Północnego Hollywood, wybrał się na wyprawę po kalifornijskich górach. Rozpoczęto poszukiwania, ale z powodu zagrożenia lawinowego i złych warunków pogodowych ekipy naziemne musiały przerwać prace w sobotę wieczorem. Poszukiwania kontynuowano za pomocą helikopterów i dronów. Ekipy naziemne zostały wysłane ponownie, kiedy było to bezpieczne. Niestety nie dało to rezultatów.

W sobotę turyści odnaleźli szczątki, a Władze hrabstwa San Bernardino potwierdziły, że należą one do Sandsa.

Julian Sands zagrał również w “Arachnofobii”, “Nagim Lunchu” Davida Cronenberga, “Upiorze w operze” Dario Argento, czy “Gotyku” Kena Russela. RIP.

Powstaje nowy spinoff The Walking Dead

Franczyza stacji AMC “The Walking Dead” doczeka się nowego spinoffu o tytule “The Walking Dead: Daryl Dixon” skupiający się na postaci, w którą wcielił się Norman Reedus.

Poznaliśmy fragmenty fabuły spinoffu: serial rozpoczyna się po zakończeniu wydarzeń z TWD. Daryl wyrusza do Francji, gdzie łączy siły z Isabelle, członkinią postępowej grupy religijnej. Pojawia się tu także postać Quinna, przesiedlonego Brytyjczyka, handlarza na czarnym i właściciela Demimonde podziemnego klubu nocnego.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Powstanie spin-off Naznaczonego

Potwierdzono, że powstaje spin-off hitu Jamesa Wana “Naznaczony” pod tytułem “Thread: An Insidious Tale”. Zagra w nim między innymi Kumail Nanjiani, znany z seriali “Dolina Krzemowa” oraz “Witamy w Chippendales”. Film wyreżyseruje Jeremy Slater współtwórca serialu “Moon Knight”.

Film ma opowiadać o pewnym małżeństwie. Para chce, by rzucono na nią specjalne zaklęcie, za sprawą którego będzie mogła cofnąć się w czasie. W ten sposób małżonkowie spróbują uchronić swoją córeczkę przed śmiercią. Czy tragedię da się cofnąć? Czy igranie z czasem przyniesie swoje straszliwe konsekwencje?

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Zwiastun Naznaczony: Czerwone drzwi

W sieci ukazał się zwiastun najnowszej, piątej już odsłony serii “Naznaczony” o podtytule “Czerwone drzwi”.

Fabuła filmu prezentuje się następująco: Aby raz na zawsze uśpić swoje demony, Josh (w tej roli Patrick Wilson) i Dalton w wieku studenckim (w tej roli Ty Simpkins) muszą zagłębić się w mroczną przeszłość swojej rodziny.

Premiera filmu 7go lipca 2023 roku. Zwiastun znajdziecie w opisie filmiku.

Nowy rodzinny horror Cobweb

W sieci ukazał się zwiastun nowego horroru “Cobweb”, którego reżyserem został znany z netflixowego serialu grozy “Marianne” Samuel Bodin.

Fabuła filmu prezentuje się następująco: Ośmioletniego Petera nęka tajemnicze, ciągłe stukanie ze ściany jego sypialni. Stukanie, które jego rodzice bagatelizują twierdząc, że jest tylko wytworem jego wyobraźni. Gdy strach Petera się nasila, zaczyna wierzyć, że jego rodzice mogą ukrywać straszną, niebezpieczną tajemnicę i kwestionuje ich zaufanie.

Premiera filmu 21go lipca 2023 roku. Zwiastun znajdziecie w opisie filmiku.

Powstanie Terrifier 3

Po wielkim sukcesie jakim cieszył się sequel horroru o morderczym clownie Arcie Terrifier z 2022 roku reżyser serii Damien Leone poinformował, że powstanie część trzecia franczyzy.

Póki co szczegóły fabuły nie są znane, ale Leone ponownie wyreżyseruje film, producentem raz jeszcze zostanie Phil Falcone, a David Howard Thornton znany z roli clowna Arta, oraz Lauren LaVera, który wcieliła się w rolę Sienny w drugiej części powinni znaleźć się w obsadzie.

Prace nad “Terrifier 3” mają ruszyć zimą tego roku, a premiera ma nastąpić w 2024 roku.

Nadciąga sequel Bird Box

W sieci pojawił się teaser drugiej części hitu z Sandrą Bullock “Bird Box Barcelona”.

W filmie nie występuje Sandra Bullock, a produkcja opowiada o innych ludziach w innym miejscu mierzących się z tą samą plagą, która nawiedziła świat w pierwszej części.

Fabuła filmu prezentuje się następująco: Po tym, jak tajemnicza siła dziesiątkuje światową populację, zmuszając wszystkich, którzy ją zobaczą, do odebrania sobie życia, Sebastian i jego młoda córka Anna muszą wyruszyć w podróż przez opustoszałe ulice Barcelony. Ale gdy tworzą niełatwy sojusz z innymi ocalałymi i zmierzają w kierunku bezpiecznej przystani, narasta zagrożenie bardziej złowrogie niż niewidzialne stworzenia.

Za stołkiem reżysera zobaczymy David i Àlexa Pastor znanych z horroru “Zabójczy wirus” z 2009 roku.

Premiera filmu 14go lipca 2023 roku.

Zmarł Helmut Berger

18go maja, w wieku 78 lat, zmarł Helmut Berger, austriacki aktor znany głównie z współpracy z Luchino Viscontim, który wystąpił m.in. w “Czarownicach” (1967), “Zmierzchu bogów” (1969), “Ludwigu” (1972), czy “Portrecie rodzinnym we wnętrzu” (1974).

Poza występami u swego mentora zaliczył również role m.in. u Massimo Dallamano w “Portrecie Doriana Graya” (1970), Duccio Tessariego w “The Bloodstained Butterfly” (1971), Tinto Brassa w “Salon Kitty” (1976), Sergio Grieco w “Beast with a Gun” (1977) czy Jesúsa Franco w “Faceless” (1988).

Nadciąga nowy horror home invasion

W sieci pojawił się zwiastun nowego horroru home invasion o tytule “Fear the Night” od reżysera remaku “Kultu” Neila LaBute z gwiazdą serii “Zbuntowana” Maggie Q.

“Fear the Night” śledzi losy weteranki wojny w Iraku, Tess, która przygotowuje się do wieczoru panieńskiego swojej siostry. W miarę rozwoju uroczystości przyjęcie zostaje nagle przerwane przez grupę najeźdźców, którzy szybko oblegają dom w poszukiwaniu ukrytej fortuny.

Otoczona przez przerażonych imprezowiczów, Tess wkrótce odkrywa, że bezwzględni napastnicy są zdeterminowani, by nie zostawić żadnych świadków. Tess przechodzi o kontrataku.

Premiera filmu 21go lipca 2023 roku. Teaser znajdziecie w opisie filmiku.

źródła:
wildweekly.pl
bloody-disgusting.com
filmweb.pl
primemovies.pl

Opublikowano: 30 czerwca 2023

Zobacz również