Prequel To i polski horror – horrorowe newsy #21

Prequel To i polski horror – horrorowe newsy #21

15 kwietnia 2022 Wyłącz przez Skaras

Zapraszam w nowej porcji horrorowych newsów, a w środku m.in. prequel “To” Stephena Kinga, reboot “Kruka”, oraz nowy polski horror twórcy “W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

Newsy obejrzysz także na youtube:

Prequel “To” Stephena Kinga

Twórcy cyklu “To” bazującego na powieści Stephena Kinga pokusili się o kolejną odsłonę. Powstanie ona dla platformy HBO Max i będzie serialowym prequelem – tytuł brzmi “Welcome to Derry”.

Derry to, oczywiście, miasteczko w stanie Maine, w którym rozegrały się wydarzenia znane ze wspomnianych horrorów.

Produkcja będzie dziać się przed wydarzeniami z pierwszego “To” i opowie o klątwie panującej nad miasteczkiem Derry. Choć projekt nie otrzymał jeszcze oficjalnie zielonego światła na realizację od HBO, zwołano już ekipę scenarzystów, którzy przystąpili do pracy.

Akcja “Welcome to Derry” będzie toczyć się w latach sześćdziesiątych. Fabuła skupi się na genezie przerażającego klauna. Andy Muschietti i Barbara Muschietti, którzy pracowali przy filmach z serii “To”, zajmą stanowiska producenckie. Obecnie nie potwierdzono jeszcze, że Bill Skarsgård ponownie zagra Pennywise’a, choć jest to bardzo prawdopodobne.

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

źródło: https://primemovies.pl/2022/03/30/welcome-to-derry-serial-pennywise-hbo-max/

Powstanie reboot “Kruka”

Horror “Kruk” z połowy lat dziewięćdziesiątych został filmem kultowym, choć kojarzony jest także z tragicznym wypadkiem na planie zdjęciowym: odtwórca głównej roli Brandon Lee zginął od kuli podczas kręcenia scen. Teraz ogłoszono, że film doczeka się reboota. W roli głównej zobaczymy Billa Skarsgårda – upiornego klauna Pennywise’a z serii “To”.

Projekt “The Crow” zapowiadany jest jako “uwspółcześniona reimaginacja” pamiętnego “Kruka”. Film wyreżyseruje pochodzący z Londynu Rupert Sanders, który ma na swoim koncie takie tytuły, jak “Ghost in the Shell” czy “Królewna Śnieżka i Łowca”. W obsadzie znajdują się na razie tylko dwaj odtwórcy: Bill Skarsgård oraz FKA twigs (piosenkarka, nominowana do nagrody Grammy).

Obraz będzie bazował na mrocznych komiksach Jamesa O’Barra o Eriku Dravenie – rockmanie, który ginie tuż przed halloween, a następnie wraca do życia i prowadzony przez mistycznego kruka, szuka zemsty na osobach odpowiedzialnych za jego śmierć. Filmowy pierwowzór z Brandonem Lee uchodzi za jeden z najbardziej oryginalnych projektów superbohaterskich.

Zdjęcia do nowego “Kruka” rozpoczną się w czerwcu tego roku, a materiały kręcone będą między innymi w Pradze oraz Monachium. “The Hollywood Reporter” podaje, że budżet filmu oszacowano na 50 mln dolarów.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

źródło: https://primemovies.pl/2022/04/03/bill-skarsgard-jako-kruk-the-crow/

“Jaś i Małgosia” Roberta Eggersa

Robert Eggers, reżyser znany z tak ciepło przyjętych filmów jak “The VVitch”, “The Lighthouse”, czy nadciągający “The Northman” wypuścił do sieci swój pierwszy film. Trwający 26 minut krótki metraż zatytułowany jest “Hansel & Gretel” i został nakręcony w 2006 roku.

Jest to klasyczna adaptacja “Jasia i Małgosi” braci Grimm. 10 lat przed nakręceniem “The VVitch” Eggers zaprezentował swój kiełkujący styl w czarno-białej noweli będącej hołdem dla niemego kina.

Film obejrzeć można za darmo na youtube.

źródło: https://bloody-disgusting.com/movie/3709746/robert-eggers-hansel-gretel-short-film-in-2006-and-you-can-watch-it-now/

Zwiastun “Stranger Things 4”

W sieci pojawił się zwiastun czwartego sezonu serialu “Stranger Things”.

Fabuła prezentuje się następująco: Minęło sześć miesięcy od bitwy pod Starcourt, która sprowadziła terror i zniszczenie na Hawkins. Zmagając się z jej skutkami, grupa przyjaciół zostaje po raz pierwszy rozdzielona – a zmaganie się z zawiłościami szkoły średniej wcale nie ułatwiał sprawy.

W serialu ma pojawić się nowa postać Victora Creela, w którą wcieli się Robert Englund – aktor najbardziej znany z roli Freddyego Kruegera. Victor ma być porywczym mężczyzną, który został uwięziony w szpitalu psychiatrycznym za makabryczne morderstwo w latach pięćdziesiątych. Wydaje się, że Creel jest w jakiś sposób związany z zupełnie nowym potworem w nadciągającym sezonie.

Premiera serialu 27go maja 2022 roku.

źródło: https://bloody-disgusting.com/tv/3710556/stranger-things-4-trailer-brings-epic-supernatural-war-to-hawkins

Kristen Stewart w horrorze “Love Lies Bleeding”

Underwater

Następnym projektem reżyserki horroru “Saint Maud”, Rose Glass, ma być romantyczny thriller dla studia A24 zatytułowany “Love Lies Bleeding”, gdzie w roli głównej wystąpi nominowana do Oscara Kristen Stewart.

Uznana reżyserka i dwukrotnie nominowana do nagrody BAFTA Rose Glass współpracuje z A24 i Film4 przy swoim najnowszym dziele. Glass jest reżyserką i współscenarzystką filmu.

Mówi się, że “Love Lies Bleeding” to romans napędzany ego, pożądaniem i amerykańskim snem. Historia koncentruje się na ekstremalnych cechach potrzebnych do odniesienia sukcesu w konkurencyjnym świecie kulturystyki.

Produkjcą zajmie się studio A24 u boku Andrei Cornwell dla Lobo Films i Olivera Kassmana dla Escape Plan Productions. A24 zajmie się również globalną dystrybucją filmu.

źródło: https://wildweekly.pl/2022/04/14/love-lies-bleeding-kristen-stewart-w-romantycznym-horrorze-od-tworczyni-saint-maud

Nowy polski horror “Hellhole”

Bartosz M. Kowalski, reżyser odpowiedzialny za obie części slashera “W lesie dziś nie zaśnie nikt” kręci nowy polski horror o tytule “Hellhole”.

Fabuła prezentuje się następująco: Rok 1987. W odciętym od świata klasztorze zakonnicy prowadzą klinikę dla opętanych. Pewnego dnia do klasztoru przybywa młody milicjant Marek. Udając duchownego, przenika do klasztornego życia i próbuje wyjaśnić niedawne, zagadkowe zniknięcie kilku dręczonych pensjonariuszy. Okazuje się jednak, że z klasztoru nie ma jak się wydostać. Milicjant rozumie, że tak jak on rozpracował duchownych, jednocześnie oni rozpracowali jego. Młody milicjant staje się częścią ogromnej intrygi knutej przez duchownych od lat. Intrygi mającej na celu ożywienie prastarej legendy spowijającej klasztor i tym samym zmianę katolickiego porządku świata… Intrygi, w której Marek z racji swojej mrocznej przeszłości odgrywa kluczową rolę…

W rolach głównych zobaczymy Piotra Żurawskiego, Olafa Lubaszenko, czy Sebastian Stankiewicza.

Premiera filmu jesienią 2022 roku.

źródło: https://www.filmweb.pl/news/Tudum+Netflix+og%C5%82asza+nowe+polskie+produkcje.+W%C5%9Br%C3%B3d+zapowiedzi+%22Broad+Peak%22%2C+%22Pan+Samochodzik+i+Templariusze%22-146122

 

Opublikowano: 15 kwietnia 2022

Zobacz również