Patronat: Demony Prerii

Patronat: Demony Prerii

16 stycznia 2020 Wyłącz przez Łukasz Karaś

Miło mi poinformować, że Horrorshow stal sie patronem medialnym polskiej dystrybucji jednego z najgorętszych horrorów zeszłego roku “The Wind”, w Polsce dystrybuowany jako “Demony prerii”.

Ostatnie lata obfitowały w horrory wykorzystujące folklor w służbie grozy – kilka lat temu skutecznie straszyła Czarownica Roberta Eggersa, niedawno hitem okazał się Midsommar. W biały dzień Ariego Astera. Demony prerii Emmy Tammi wytrzymują porównanie z tymi tytułami.

To fascynująca opowieść o kobiecie czekającej na powrót męża w chacie położonej na odludziu, na zapomnianej przez Boga prerii. Im więcej czasu Lizzy (doskonała Caitlin Gerard) spędza w samotności, tym silniej czuje obecność czegoś dziwnego – przerażającego, niewytłumaczalnego, pochodzącego nie z tego świata.

Reżyserka Emma Tammi doskonale rozumie, że dobry horror opowiada nie tylko o demonach, ale przede wszystkim o demonach ludzkiego umysłu. Jej dreszczowiec doskonale łączy realne z wyobrażonym, a westernowa sceneria, skąpana na przemian w palącym słońcu i mroku nocy, okazuje się idealnym miejscem dla horroru.

reż. Emma Tammi
polska premiera: 17 stycznia 2020
czas trwania: 86 min.

Lista kin, w których możecie obejrzeć film na stronie dystrybutora Velvet Spoon

Poniżej oficjalny zwiastun:

Oficjalny plakat:

Demony Prerii

 

Opublikowano: 16 stycznia 2020

Zobacz również