Horror quiz
Outwaters (2022)

Outwaters (2022)

22 czerwca 2023 Wyłącz przez Skaras
Tagi: horrorowe porażki, horrory paradokumentalne, horrory paranormalne

Reżyseria: Robbie Banfitch
Kraj produkcji: USA

Cztery osoby wybierają się na pustynie Mojave, aby nakręcić teledysk. Nocą słyszą dziwne odgłosy przypominające burze, dostrzegają światła w oddali. Wkrótce zatykają się na zakrwawioną siekierę wbitą w ziemię.

„The Outwaters” to paradokument porównywany do „Skinamarink„. Nie bez powodu, bo i w jednym i drugim niewiele widać i nie bardzo wiadomo, o co chodzi. Pierwsza połowa filmu jest bardzo klasyczna. Poznajemy bohaterów opowieści, którzy zmierzają na pustynię nakręcić teledysk. Gdy nocą słyszą huki przypominające burzę zaczyna się koszmar. Czy mamy do czynienia z UFO? Wojskowym eksperymentem? Ingerencją z innego wymiaru? To widz ustala o co tutaj chodzi.

Niestety jest cienka granica między operowaniem niedopowiedzeniem, nie wykładaniem wszystkiego na tacy, a kręceniem przypadkowych scen, a scenariusz musi sobie wymyślić widz. Bo reżyser tego filmu mnoży różne, nieprzystające do siebie motywy łącząc opowieść o UFO, slasher, czy monster movie, ale ewidentnie nie ma pomysłu jak je ze sobą scalić.

Strona techniczna jest bardzo klasyczna, dla filmu, w którym są niedostatki scenariuszowe. W momentach „akcji” kamera jest bardzo rozedrgana, sceny filmowane są nocą, a my widzimy tylko niewielki fragment obrazu w świetle latarki. Twórcy nadrabiają jednak niepokojącym udźwiękowieniem.

Czy polecam „Outwaters”? Muszę przyznać, że film miejscami intryguje. Fragmentami przypominał mi słynny „Piknik pod wiszącą skałą”, w którym grupa ludzi również stanęła w obliczu niezbadanych sił natury. Jednak brak dobrego scenariusza i pomysłu jak połączyć wszystkie motywy w pewnym momencie zaczął mnie nużyć. Jeśli „Skinamarink” Was kupił „Outwaters” też powinno. Reszta niech nie traci swego czasu, to kino nie dla Was.

Zobacz również