Obecność 2 – prawdziwa historia, nadciąga nowy serial

Obecność 2 – prawdziwa historia, nadciąga nowy serial

27 września 2023 Wyłącz przez Skaras

Podczas gdy Netflix będzie badał prawdziwą historię, która zainspirowała „Obecność 3” w Halloween, Apple TV+ będzie badać „The Enfield Poltergeist”, będący podstawą „Obecności 2”.

Nowy czteroczęściowy serial dokumentalny „The Enfield Poltergeist” opowiada porywającą historię najsłynniejszego w historii nawiedzenia poltergeista.

Łącząc ponad 250 godzin rzadkiego archiwum audio, skrupulatne odtworzenie scenerii nawiedzonego miejsca i oryginalne wywiady z osobami, których dotyczy ta sprawa, serial jest ambitną, przełamującą gatunki historią, która bada ludzką fascynację niewyjaśnionym i jej wpływem na tych, którzy jej doświadczyli. Premiera wszystkich odcinków na całym świecie odbędzie się w piątek, 27 października.

W 1977 r. przerażające nawiedzenie zwykłej rodziny w Enfield w Londynie zdominowało pierwsze strony gazet w Wielkiej Brytanii i wywarło ogromny wpływ na całe pokolenie. Tajemnicza sprawa na zawsze zmieniła poglądy na temat zjawisk nadprzyrodzonych i tego, że nie ograniczają się one tylko do zamków i rezydencji, ale mogą być doświadczone przez każdego, gdziekolwiek. Ta mrożąca krew w żyłach historia zainspirowała fabularyzowane wersje tej sprawy, w tym film Obecność 2, serial telewizyjny i dwie sztuki teatralne.

W czterech odcinkach wydarzenia w Enfield są rekonstruowane na podstawie prawdziwych nagrań zarejestrowanych przez Maurice’a Grosse’a, badacza zjawisk paranormalnych, który archiwizował wszystkie swoje wywiady z osobami dotkniętymi tym zjawiskiem. Budując replikę domu, w którym miały miejsce zdarzenia, aktorzy odtwarzają to, co usłyszano na rzeczywistych taśmach, umożliwiając grę archiwalnych głosów i wyglądu osób pierwotnie zaangażowanych w wydarzenie w oparciu o współczesne wywiady.

„The Enfield Poltergeist” został wyprodukowany dla Apple TV+ przez MetFilm i Concordia Studio, producentów „STILL: A Michael J. Fox Movie”, najbardziej nominowanego w tym roku dokumentu do nagrody Emmy. Serial wyreżyserował Jerry Rothwell.

Producentami wykonawczymi są Al Morrow, zdobywca nagrody BAFTA Stewart le Maréchal, zdobywca Oscara Davis Guggenheim, Jonathan Silberberg i Nicole Stott.

źródło: https://bloody-disgusting.com/tv/3780886/the-enfield-poltergeist-trailer-apple-tv-docuseries-explores-true-story-behind-the-conjuring-2/

Opublikowano: 27 września 2023

Zobacz również