Nowy horror od reżysera 30 dni nocy | horrorowe newsy #35

Nowy horror od reżysera 30 dni nocy | horrorowe newsy #35

22 września 2023 Wyłącz przez Łukasz Karaś

Witam do nowej porcji horrorowych newsów, a w środku nowy horror reżysera Hostelu, oraz 30 dni nocy, ekranizacja Lovecrafta, oraz horror o podróży w czasie.

Amber Heard w horrorze In the Fire

Amber Heard (znana z horroru „Wszyscy kochają Mandy Lane”) powraca do gatunku horroru w filmie „In the Fire” w reżyserii Conora Allyna.

Fabuła “In the Fire” toczy się w latach 90tych XIX wieku. Lekarz z Nowego Jorku udaje się na odległą plantację, aby zaopiekować się niezrównoważonym chłopcem, który wydaje się mieć niewytłumaczalne zdolności. Zaczyna leczyć dziecko, w ten sposób rozpoczynając wojnę nauki z miejscowym księdzem, który wierzy, że chłopiec jest opętany przez diabła i jest przyczyną wszystkich nieszczęść wioski.

Film otrzymał kategorię wiekową „R” ze względu na: „Treści zawierające przemoc i wątki seksualne”.

Premiera filmu 13go października 2023 roku.

Powstaje nowy horror twórcy Hostelu

Młodsi czytelnicy mogą nie pamiętać, że 15 lat temu powstał taki twór jak Grindhouse wyreżyserowany przez dwóch znanych twórców pulpowego kina. Robert Rozriguez wyreżyserował “Planet Terror”, a Quentin Tarantino “Death Proof”. Do tych dwóch produkcji czterech innych twórców nakręciło zwiastuny nieistniejących filmów wpisujących sie w klimat kin grindhouse. Do tej pory w pełnoprawny film został przekuty zwiastun “Maczety”. Teraz Eli Roth postanowił zrealizować pełny metraż do swojego trailera o tytule “Thanksgiving”. Będzie to slasher inspirowany obskurnymi, 70sowymi horrorami.

Fabuła filmu prezentuje się następująco: Po zamieszkach w Czarny Piątek, które zakończyły się tragedią, tajemniczy zabójca inspirujący się Świętem Dziękczynienia terroryzuje Plymouth w stanie Massachusetts – kolebkę niesławnego święta.

Premiera 17go listopada tego roku.

Nowy horror na podstawie H. P. Lovecrafta

“Suitable Flesh” to nowy horror Shuddera, opierający się na twórczości H.P. Lovecrafta.

Reżyser filmu Joe Lynch odpowiedzialny za takie horrory jak “Korpo”, czy “Maraton filmów grozy” postanowił przenieść na kliszę filmową opowiadanie “Coś na progu” Lovecrafta.

Fabuła filmu prezentuje się następująco: Psychiatra Elizabeth Derby ma obsesję na punkcie pomagania młodemu pacjentowi cierpiącemu na skrajne zaburzenia osobowości. Jednak naraża ją to na mroczne, okultystyczne niebezpieczeństwo. Kobieta próbuje uciec przed strasznym losem.

W filmie zobaczymy także: Heather Graham, Judah Lewis, Johnathon Schaech i Barbara Crampton.

Premiera filmu 27go października 2023 roku.

Zwiastun Pet Sematary: Bloodlines

W sieci pojawił się zwiastun prequela “Smetarza dla zwierzaków” na podstawie powieści Stephena Kinga.

Fabuła prezentuje się następująco: W 1969 roku młody Jud Crandall marzy o opuszczeniu rodzinnego miasta Ludlow w stanie Maine, ale wkrótce odkrywa ukryte w nim złowrogie sekrety i jest zmuszony stawić czoła mrocznej historii rodzinnej, która na zawsze połączy go z Ludlow. Łącząc siły, Jud i jego przyjaciele z dzieciństwa muszą walczyć ze starożytnym złem, które nęka Ludlow od jego założenia, a raz odkryte ma moc zniszczenia wszystkiego na swojej drodze.

Film otrzymał kategorię wiekową „R” w kategorii „Przemoc, brutalność i wulgarny język”.

Premiera 6go października 2023 roku.

Weź udział w horrorquizie

Horrorquiz to aplikacja, w której możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat horrorów. Na stronie horrorquiz.fun codziennie zgadujesz postaci z horrorów, zdobywasz odznaki i możesz brać udział w unikatowych wydarzeniach. Link do quizu: https://horrorquiz.fun

Nadciąga retrohorror Last Straw

“Last Straw” to hołd dla odlschoolowych horrorów określany mianem „surowej i bezwzględnej wersji thrillera o inwazji na dom, który na każdym kroku podważa oczekiwania”.

Fabuła koncentruje się wokół młodej kelnerki pracującej samotnie na nocnej zmianie w wiejskiej przydrożnej restauracji. Jej życie przybiera przerażający obrót, gdy staje się celem grupy zamaskowanych napastników. Gdy zapada noc, musi zebrać wszystkie siły, aby przetrwać.

„Kiedy po raz pierwszy przeczytałem scenariusz Taylora Sardoni, twórczo pochłonęło mnie odkrywanie odrażającego, brutalnego zachowania, które towarzyszy zderzeniom kulturowym zakorzenionym w amerykańskim społeczeństwie – jednocześnie zapewniając zabawną, pełną emocji przejażdżkę, która wciąga i nie pozwala się puścić.” powiedział Alan Scott Neal, debiutujący jako reżyser.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Świąteczny horror There’s Something in the Barn

“There’s Something in the Barn” to nadchodzący komediohorror o zabójczych elfach.

W tym nadchodzącym świątecznym horrorze amerykańska rodzina spełnia swoje marzenie o powrocie do korzeni po odziedziczeniu odległej chaty w górach Norwegii. Jednak czeka ich wielka niespodzianka. W stodole mieszka elf o paskudnym usposobieniu. Kiedy rodzina zaczyna doprowadzać stworzenie do wściekłości, rozpoczyna się surowa i krwawa walka o przetrwanie.

Premiera filmu 10go listopada 2023 roku.

Halloweenowy horror reżysera 30 dni nocy

Akcja powieści Normana Partridge’a „Mroczne żniwa” rozgrywa się w Halloween 1963 roku wkrótce trafi na ekrany, dzięki adaptacji w reżyserii Davida Slade’a znanego z filmów „Hard Candy”, „30 dni nocy”, czy „Hannibal”.

Film otrzymał kategorię wiekową R ze względu na „silną przemoc, brutalność, wulgarny język i zażywanie narkotyków”.

Fabuła filmu prezentuje się następująco: W przeklętym mieście coroczne żniwa stają się brutalną walką o przetrwanie. W Halloween 1963 roku z pól kukurydzy wyłania się Piłozębny Jack, przerażająca legenda, zagrażając dzieciom w miasteczku. Grupy chłopców jednoczą się, by przed północą pokonać morderczego stracha na wróble. Richie, zbuntowany wyrzutek, przyłącza się do polowania, motywowany wcześniejszym zwycięstwem swojego brata. W miarę postępu polowania Richie dokonuje szokującego odkrycia i staje przed kluczowym wyborem, aby przerwać nieubłagany cykl.

Premiera filmu 11go października 2023 roku

Komediohorror o podróży w czasie

“Totally Killer” to komediiohorror od Blumhouse i Amazon Studios w duchu 80sowych slasherów.

Trzydzieści pięć lat po szokującym morderstwie trójki nastolatków niesławny „Sweet Sixteen Killer” powraca w noc Halloween, by upolować czwartą ofiarę. Siedemnastoletnia Jamie ignoruje ostrzeżenia swojej nadopiekuńczej mamy i staje twarzą w twarz z zamaskowanym maniakiem. Uciekając przed śmiercią, przypadkowo cofa się w czasie do 1987 roku. Roku pierwszego zabójstwa. Jamie zostaje zmuszona do poruszania się po nieznanej i cringowj kulturze lat 80. Dziewczyna łączy siły ze swoją nastoletnią matką, aby raz na zawsze pozbyć się zabójcy, zanim utknie w przeszłości na zawsze.

Premiera filmu 6go października 2023 roku.

Opublikowano: 22 września 2023

Zobacz również