Naznaczony 5 i Return to Silent Hill – horrorowe newsy #31

Naznaczony 5 i Return to Silent Hill – horrorowe newsy #31

3 marca 2023 Wyłącz przez Łukasz Karaś

Witam w nowej części horrorowych newsów a w środku Naznaczony 5, Riddick 4, oraz nowe Silent Hill.

Newsy te obejrzysz także na Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=AESISOjntJQ

Egzorcysta papieża

W sieci pojawił się zwiastun nowego horroru o egzorcyzmach “Egzorcysta papieża”.

Egzorcysta papieża to film inspirowany aktami prawdziwego człowieka pracującego w Watykanie, Gabriela Amortha. Twierdził on, że przeprowadził tysiące egzorcyzmów, co też opisywał w wydanych książkach. W rolę tej postaci wciela się Russell Crowe.

Za kamerą stoi Julius Avery, znany z filmu “Operacja Overlord”.

Polska premiera kinowa 12 kwietnia 2023 roku.

Nowe Dzieci Kukurydzy

W sieci wylądował oficjalny zwiastun horroru “Children of the Corn”, czyli nowej odsłony serii “Dzieci kukurydzy”.

Nowe “Dzieci kukurydzy” są już jedenastą odsłoną cyklu i stanowią jego “reimaginację”. W filmie psychopatyczna dwunastolatka z Nebraski werbuje inne upiorne dzieci, nawołując je do krwawych zbrodni. Młodzi mordują dorosłych, którzy ich zdaniem zasługują na karę. Pewna licealistka postanawia powstrzymać zabójcze dzieci kukurydzy.

Premiera filmu 3 marca 2023 roku.

Zmarł George P. Wilbur

Zmarł George P. Wilbur, amerykański aktor i kaskader, najbardziej znany z wcielania się w postać Michaela Myersa w dwóch częściach serii “Halloween”. Jego kariera kaskaderska trwała cztery dekady. Miał 81 lat.

Zagrał m.in. w “Podpalaczce” (1984), a jako kaskader pracował przy takich produkcjach jak m.in. “Poltergeist” (1982), “Egzorcysta III” (1990) oraz “Milczenie owiec” (1991).

Aktor zagrał Michaela Myersa w filmach “Halloween 4: Powrót Michaela Myersa” (1988) oraz “Halloween 6: Przekleństwo Michaela Myersa” (1995)

Powstaje Naznaczony 5

Powstaje czwarta część serii “Naznaczony” o podtytule “Fear the dark”.

Najnowszą odsłonę filmu wyreżyseruje Patrick Wilson, czyli aktor wcielający się w Josha Lamberta.

Fabuła filmu prezentuje się następująco: Dziesięć lat po wydarzeniach z filmu “Naznaczony 2” Josh Lambert odwozi swojego syna Daltona na uniwersytet. Tam jego syn ma zacząć kolejny etap edukacji, już z dala od domu. Jednak marzenie Daltona o college’u zamienia się w koszmar, gdy stłumione demony z jego przeszłości nagle powracają, by ponownie go nawiedzać

“Naznaczony” będzie miał swoją światową premierę 7 lipca 2023

Powstaje Riddick 4

Na Europejskich Targach Filmowych ogłoszono, że trwają prace nad zapowiadaną od dekady czwartą częścią cyklu o przygodach Riddicka. Tytułową rolę w widowisku science fiction “Riddick: Furya” zagra ponownie Vin Diesel, zaś autorem scenariusza i reżyserem będzie sprawujący pieczę nad serią od samego początku David Twohy.

W nowym filmie kosmiczny kryminalista oraz mistrz sztuki przetrwania Richard B. Riddick powraca nareszcie na rodzinną planetę, którą ledwie pamięta. Bohater obawia się, że imperium Necromongerów pozostawiło Furyę w zgliszczach. Jak się jednak okazuje, mieszkańcy nie złożyli broni i walczą teraz z nowym wrogiem.

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Powstaje nowy Hellboy

Hellboy: The Crooked Man to nowy kino film oparty na komiksie Hellboy: Lichwiarz. Brian Taylor, reżyser tej produkcji, potwierdził ogłoszenie i zapewnił fanów, że jego film na pewno będzie mieć wysoką kategorię wiekową R, czyli nie będzie wskazany dla osób poniżej 17 roku życia.

Historia opowiedziana w komiksie rozgrywa się w 1956 roku w Wirginii Zachodniej, w której Hellboy natrafia na mężczyznę imieniem Tom. Jest on osobą, która w młodości sprzedała swoją duszę demonowi znanemu jako Lichwiarz. Hellboy i Tom łączą siły, by stawić czoło demonowi w Appalachach.

Prace na planie ruszą już w marcu 2023 roku w Bułgarii.

Serialowe Dead Ringers

Morgan Creek Entertainment przenosi film “Dead Ringers” Davida Cronenberga na mały ekran, z Rachel Weisz w roli głównej.

We współczesnym podejściu do thrillera Davida Cronenberga z 1988 roku z Jeremym Ironsem w roli głównej zagra Rachel Weisz w podwójnych rolach Elliot i Beverly Mantle, bliźniaczek, które dzielą wszystko: narkotyki, kochanków i nieskrępowane pragnienie przesuwania granic etyki medycznej. Wszystko to w imię zakwestionowania przestarzałych praktyk i wyniesienia opieki zdrowotnej kobiet na pierwszy plan.

Serial trafi do Prime Video 21 kwietnia

Zmarł Ricou Browning

W wieku 93 lat zmarł Ricou Browning, aktor, który wcielił się w tytułowe monstrum z oryginalnego “Potwora z Czarnej Laguny” z 1954 roku.

Kultowy kostium założył również do bezpośrednich sequeli pierwszego filmu, “Revenge of the Creature” (1955) i “The Creature Walks Among Us” (1956).

Powstaje Return to Silent Hill

Powstaje trzecia część horroru na podstawie gry komputerowej “Silent Hill” o podtytule “Return to Silent Hill”.

Film będzie niemiecko-brytyjsko-serbską koprodukcją. Połowa zdjęć będzie kręcona w Niemczech, a wybranymi lokalizacjami będą Monachium, Penzing, Norymberga, Rossberg i Jezioro Ammer.

Za stołkiem reżysera stanie Christophe Gans, reżyser pierwszej części “Silent Hill”, a także “Braterstwa Wilków” (2001), czy “Necronomiconu” (1993).

Fabuła prezentuje się następująco: Kierując się cieniami swojej przeszłości, James Sunderland wraca do Silent Hill, aby odnaleźć swoją utraconą miłość, Mary Crane. Ale mroczne, przygnębiające miasteczko nie jest już miejscem z jego wspomnień. James spotyka postacie, które wydają się aż nazbyt znajome i które próbują odwrócić jego uwagę od poszukiwań Mary. Im dłużej szuka kobiety, tym bardziej zaczyna się zastanawiać, czy to wciąż rzeczywistość – czy może wpadł do mrocznego podświata Jacoba Crane’a.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

 

Źródła:
naekranie.pl
primemovies.pl
filmweb.pl
filmoweciekawostki.pl
wildweekly.pl
bloody-disgusting.com

Opublikowano: 3 marca 2023

Zobacz również