“Kroniki upadku ludzkości” – patronat

“Kroniki upadku ludzkości” – patronat

23 maja 2022 Wyłącz przez Skaras

Książka w sprzedaży ukazała się 23go maja 2022 roku.

Miło mi poinformować, że horrorshow.pl objęło patronatem nadchodzącą powieść “Kroniki upadku ludzkości” Krzysztofa Rypuły wydawanej przez wydawnictwo BookEdit. “Kroniki upadku ludzkości” to powieść grozy, która płynnie lawiruje pomiędzy fikcją literacką, a prawdziwymi wydarzeniami. To także mrożąca krew w żyłach podróż do czasów I i II wojny światowej, w której Żywe Trupy grają pierwsze skrzypce. Jak pisze sam autor: “Jako że życie potrafi być najokrutniejszym horrorem, postanowiłem czerpać z niego całymi garściami.”

Fabuła prezentuje się następująco:

Życie niczym niewyróżniającego się Nikodema Lebiediewa staje na głowie po wybuchu pierwszej wojny światowej. To wtedy w czasie bitwy o twierdzę Osowiec po raz pierwszy użyto śmiercionośnej broni – gazu bojowego, który wypala człowieka od środka. Przed jego oparami i niszczącym działaniem Nikodema ratuje pewien tajemniczy byt, jednocześnie składa mu „kuszącą” propozycję – przywróci do życia królową jego serca i brata. Niebawem okazuje się, iż w życiu nie ma nic za darmo. Mężczyzna w zamian musi spełnić bezprecedensowe warunki.
Tym sposobem Nikodem zostaje wplątany w piramidalną intrygę. Spędzi mrożące krew w żyłach miesiące w tajnej wulkanicznej placówce badawczej ZSRR, pracując nad rozwojem morderczego grzyba. Nieprzewidywalny rozwój wydarzeń przyczynia się do jego metamorfozy, z ciężko pracującego badacza przemienia się w jednego z czołowych dygnitarzy samego Adolfa Hitlera.
Przechwycony przez nazistów pracuje nad nieśmiertelną armią… W tym celu trafia do obozów koncentracyjnych, w których porzuci resztki człowieczeństwa…
Czy zaślepiony wizją spotkania z najbliższymi Nikodem opamięta się, nim będzie za późno?

Opublikowano: 23 maja 2022

Zobacz również