Kim jest Bughuul, demon z horroru Sinister?

Kim jest Bughuul, demon z horroru Sinister?

24 maja 2023 Wyłącz przez Skaras

Kim jest Bughuul, demon z horroru Sinister, skąd pochodzi, jakie ma zamiary? Dziś odpowiem na te pytania.

Materiał o tym kim jest Bughuul, demon z filmu Sinister obejrzysz także na Youtube:

Bughuul to mało znane pogańskie bóstwo, które żywi się dziećmi i jest głównym antagonistą filmu Sinister z 2012 roku w reżyserii Scotta Derricksona.

Bughuul, znany także jako Bagul i Boogie, zwany jest Panem Wstydu, Oszustwa i Izolacji, oraz “Pożeraczem dzieci”.

Jego początki sięgają czasów babilońskich. Bughuul panuje nad umysłami i duszami młodych ludzi zmuszając ich do mordowania swych rodzin, rejestrując te wydarzenia i zachowując dusze zamordowanych, aby zdobyć inne dzieci.

Jeden z bohaterów filmu Sinister wyjaśnia: “fragmenty opowieści, które przetrwały obracają się wokół tego, który potrzebuje dusz ludzkich dzieci, aby przetrwać. Każda historia dotyczy innego sposobu, w jaki wabi i oszukuje dzieci z dala od świata fizycznego i więzi je we własnym podziemnym świecie, a z czasem pochłania ich dusze. Kult tego bóstwa obejmuje krwawe ofiary i grupowe pożeranie dziecka”.

Bughuul jest pogańskim bóstwem przedstawianym na średniowiecznych rycinach. Wiele z nich zostało zniszczonych przez chrześcijan, ponieważ ci, którzy patrzyli na te obrazy, wpadali w trans i mogli zostać uprowadzeni przez Bughuula. Dzieci były najbardziej narażone na moce tego demona.

Bóstwo to jest czasem opisywane jako brat Molocha, czyli fenickiego i kananejskiego boga, którego nazwa wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego Król. Molochowi wierni składali ofiary z dzieci, a wzmianki o nim pojawiają się już w Biblii.

Można również znaleźć analogie pomiędzy Bughuulem, a Baalem i Tlalocem, dwoma innymi pogańskimi bóstwami. Baal to chrześcijańsko-judaistyczny demon, a Tlaloc, życzliwy bóg płodności w mitologii Azteków, który wymagał poświęcenia dzieci w zamian za wzrost plonów.

Niektóre legendy mówią, że Bughuul zdobył tak wielką władzę i wpływy, że sam Szatan postanowił go ukarać za jego ambicje. Szatan oderwał usta Bughuulowi uniemożliwiając mu szeptanie swoich potężnych kłamstw. To osłabiło Bughuula i zmusiło go, by zamiast szeptać do głów swoich ofiar, wpływał na nie swoim przerażającym obliczem na obrazach.

Niektórzy uważają Bughuul’a za Mrocznego Boga, jednak część badaczy okultyzmu twierdzi, że to nieprawda. Jest raczej opisywany jako potężny i wpływowy demon, który zamieszkuje ósmy krąg piekieł, gdzie „snuje się wśród kamiennych kręgach pożerarać oszustów i hipokrytów”.

Bughuul jest uważany przez niektórych okultystów za słabego demona, ale dzieje się tak tylko z powodu subtelności jego działań. Spośród wszystkich demonów Otchłani, Bughuul jest jednym z tych, które ingerują w sprawy śmiertelników. Bughuul delektuje się emocjonalnym cierpieniem ludzi, ich strachem i udręką, które są dla niego jak ambrozja.

W filmie Sinister począwszy od 1966 roku, Bughuul manipulował umysłami dzieci, aby zabijały swe rodziny, filmując morderstwa na taśmie filmowej 8mm. Każdy film składał się z niewinnie wyglądających ujęć przedstawiających rodzinę, by następnie przejść w filmowane morderstwa. Bughuul subtelnie pojawiał się w każdym z filmów.

Bughuul jest bardzo sprytny i ambitny, przenika do głów by całkowicie przejąć kontrolę nad “wybrańcem”. Nie zadowala się pożeraniem potępionych dusz, woli niewinne dusze dzieci. Jest znienawidzony przez śmiertelników, bogów a nawet inne demony.

Bughuul rzadko pokazuje swoją twarz i przeważnie pojawia się jako cień w świecie śmiertelników, gdzie żeruje najbardziej bezbronnych – przygnębionych, samotnych i zhańbionych. Bughuul zaczyna wywierać wpływ na śmiertelników w subtelny sposób, używając symboli, znaków i uczuć, które zasiewa w umyśle i duszy. Ma na to wiele sposobów; pojawia się jako cień na kliszy filmowej, albo jako postać we śnie. Wielu okultystów wierzy, że faktycznie żyje w obrazach, na których się pojawia, i że są one kanałami do jego przywołania.

Gdy człowiek analizuje te obrazy, Bughuul zaczyna ujawniać się coraz bardziej, powoli zyskując kontrolę nad jego umysłem. Na tych obrazach pojawi się jako pozbawione ust, wychudzone, blade stworzenie z czarnymi dołkami zamiast oczu, ubrane w bardzo ludzkie szaty z długimi czarnymi włosami. Kiedy na tych obrazach nawiązuje się z nim kontakt wzrokowy telepatycznie przejmuje kontrolę nad umysłem.

Zapraszam do mojej recenzji horroru Sinister. Subskrybujcie kanał jeśli chcecie być na bieżąco z innymi filmikami o popularnych horrorowych złoczyńcach, dajcie kciuka w górę jeśli materiał wam sie podobał i do zobaczenia.

źródła:
theworldofblueteam.fandom.com
sinister.fandom.com

Zobacz również