Horrorowe newsy #6

Horrorowe newsy #6

29 kwietnia 2021 Wyłącz przez Skaras

Newsy obejrzysz także na Youtube:

Krzyk 5 z kilkoma scenariuszami i zakończeniami

Jak podają twórcy “Krzyku 5”, film ma kilka scenariuszy i więcej niż jedno zakończenie.

Najmocniejszym punktem serii było zawsze zaskakujące zakończenie. W przypadku drugiej odsłony cyklu scenariusz wyciekł do sieci i twórcy musieli przepisać skrypt niedługo przed planowaną premierą.

W obecnych czasach jeszcze łatwiej o przecieki, dlatego producent filmu Paramount podjął decyzję o stworzeniu kilku scenariuszy i zakończeń, aby nawet obsada i ekipa filmowa nie widziała, które jest to prawdziwe.

Prawdopodobnie w momencie, gdy film trafi na rynek Blu-ray/DVD, fani mogą otrzymać w pakiecie sceny usunięte lub alternatywne zakończenia.

Role główne zagrają 5 Neve Campbell, Courteney Cox i David Arquette.

Sequel oficjalnie figuruje pod nienumerowanym tytułem Scream. Premierę zaplanowano na 14 stycznia 2022 roku.

Mityczna scena z Cannibal Holocaust potwierdzona

On lat chodziły plotki wśród fanów “Cannibal Holocaust” o niedokończonej scenie, w której piranie pożerają człowieka.

Kilka dni temu Calum Waddell, historyk filmowy, który napisał dwie książki o niesławnym dziele Deodato potwierdził, że taka scena była nakręcona. Scena miała przedstawiać dzikusa przywiązanego do kłody drewna, a następnie zanurzonego w rzece pełnej piranii. Po jego wyciągnięciu widać, że mięsożerne ryby zjadły prawie całą jego nogę. Niektóre jeszcze są do niej przyczepione. Scena nie została włączona do finalnego filmu z nieznanych przyczyn.

Przypomnijmy, że “Cannibal Holocaust” opowiada o odnalezionych taśmach ekipy filmowej w tropikalnej dżungli, na której zarejestrowano spotkanie filmowców z plemieniem kanibali.

Obecność 3 z kategorią wiekową R

Jak podaje serwis Bloody Disgusting film “Obecność 3: Na rozkaz diabła” otrzymał od organizacji MPAA kategorię wiekową R.

Oznacza to, że film nie nadaje się do oglądania dla widzów poniżej siedemnastego roku życia. Powodem jest nagromadzone brutalnych scen i wulgaryzmów, a także sceny uznane przez cenzorów za niepokojące, które mogą przerazić młodszą widownię.

Poprzednie części “Obecności” również posiadały kategorię wiekową R.

W sieci ukazał się także polski zwiastun najnowszej części:

“Obecność 3: Na rozkaz diabła” ukaże się 28 maja. Nie wiadomo jeszcze kiedy będzie polska premiera.

 

Nowy film Davida Cronenberga

Viggo Mortensen raz jeszcze zagra u Davida Cronenberga w kręconym w Grecji tego lata filmie “Crimes of the Future”. Jest to pierwszy film Kanadyjczyka od 2014 roku, kiedy to nakręcił “Mapę Gwiazd”. Panowie współpracowali wcześniej przy filmach “A History of Violence” i “Eastern Promises”.

Fanom Cronenbrga tytuł może wydać się znajomy. Kanadyjczyk nakręcił w 1970 roku film o tym samym tytule opowiadający o dyrektorze kliniki dermatologicznej, który szuka swego mentora pośród zarazy, która zabija kobiety. Nowy film ma być połączeniem body horroru i kina noir.

Premiera filmu nie jest jeszcze znana.

Opublikowano: 29 kwietnia 2021

Zobacz również