Horror quiz
After Blue (2021)

After Blue (2021)

2 grudnia 2021 Wyłącz przez Skaras
Ocena: 5/10
Tagi: fantasy, science fiction, Splat film festival

Reżyseria: Bertrand Mandico
Kraj: Francja

Przyszłość. Ziemia nie nadaje się do zamieszkania, więc ludzkość przeniosła się na planetę After Blue. Wszyscy mężczyźni wymarli. Główna bohaterka Toxic wraz ze swoją matką zostaje zmuszona przez starszyznę wioski, aby wyruszyła na polowania na najgroźniejszą kobietę na planecie – Kate Bush.

Pierwszy film na SplatFilmFestival to francuskie połączenie kina science fiction i fantasy w swej najbardziej kwasowo-onirycznej formie. Lynch spotyka Jodorowskyego. Film wygrywa przede wszystkim na płaszczyźnie audiowizualnej. Feria kolorów, różnorodne filtry i duża dbałość o szczegóły dekoracji i rekwizytów robią wrażenie. Planeta After Blue wydaje się żywa.

Fabularnie natomiast nie jest tak kolorowo. Fabuła jest prosta, rozwleczona, nie do końca zrozumiała, a 140 minut czasu trwania filmu nie pomaga w odbiorze. Myślę, że skrócenie go o godzinę wyszłoby mu na dobre.

Sporo tu wątków lesbijskich, wszak mężczyźni wyginęli, sporo nagiego kobiecego ciała, dziwnych stworów, oraz flory, a co ciekawe najgroźniejszą kobietą na planecie – Kate Bush jest… Polka – Katarzyna Buszowska grana przez Agatę Buzek.

Dziwadło tylko dla wybranych. Cieszę się, że raz widziałem, więcej nie zamierzam.