Powstaje 28 lat później

Powstaje 28 lat później

11 stycznia 2024 Wyłącz przez Skaras

Danny Boyle i Alex Garland („Annihilacja”, „Men”), reżyser i scenarzysta hitowego horroru „28 dni później” z 2002 roku, ponownie łączą siły przy długo oczekiwanej kontynuacji „28 lat później”. Co więcej, może to być początek jeszcze większej liczby sequeli.

The Hollywood Reporter, który przekazał tę wiadomość, informuje, że “według wielu źródeł nowy thriller o zombie ma trafić do studiów, streamerów i innych potencjalnych nabywców jeszcze w tym tygodniu”.

W 2007 roku ukazała się kontynuacja „28 dni później” – „28 tygodni później”, którego producentami wykonawczymi byli Boyle i Garland, ale film wyreżyserowany był przez Juana Carlosa Fresnadillo. Teraz obaj mają nadzieję wypuścić nową trylogię. Plan jest taki, że Garland napisze wszystkie trzy scenariusze, a Boyle wyreżyseruje pierwszą część.

Boyle i Garland będą także producentami wraz z oryginalnym producentem Andrew Macdonaldem i Peterem Rice’em, byłym szefem Fox Searchlight Pictures, oddziału dawnego studia Twentieth Century Fox, które pierwotnie wspierało wyprodukowany w Wielkiej Brytanii film i jego kontynuację.

W oryginalnym filmie Cillian Murphy wcielił się w „mężczyznę, który budzi się ze śpiączki po wypadku rowerowym i zastaje Anglię pogrążoną w postapokaliptycznym upadku z powodu wirusa, który zamienił swoje ofiary w szalejących zabójców. Następnie mężczyzna przemierza miasto, spotykając ocalałą graną przez Naomie Harris i maniakalnego majora armii (Christopher Eccleston).

Na razie nie ogłoszono żadnych szczegółów fabuły, ale bądźcie czujni.

źródło: bloody-disgusting.com

Opublikowano: 11 stycznia 2024

Zobacz również