Jestem legendą 2 i nowy film o “Obcym” – horrorowe newsy #20

Jestem legendą 2 i nowy film o “Obcym” – horrorowe newsy #20

21 marca 2022 Wyłącz przez Skaras

Witam w nowej porcji horrorowych newsów, w której dowiecie się m.in. o kręconym “Jestem Legendą 2”, nowym filmie z uniwersum “Obcego”, oraz spinoffie “The Walking Dead”.

Horrorowe newsy obejrzysz także na Youtube:

Powstaje “Sok z żuka 2”

Kultowy film Tima Burtona z lat 80 “Sok z żuka” doczeka się długo oczekiwanego sequela. Za realizację kontynuacji odpowiedzialny będzie Brad Pitt jako producent oraz jego wytwórnia Plan B Entertainment.

W roli tytułowej powraca Michael Keaton, a Winona Ryder raz jeszcze wcieli się w postać Lydii Deetz. Nie wiadomo, czy Tim Burton ponownie zajmie stanowisko reżysera.

W oryginalnym filmie z 1988 roku młoda para ginie w wypadku samochodowym i zostaje uwięziona w swoim domu na zboczach miasteczka. Wkrótce do posiadłości wprowadzają się ekscentryczni Deetzowie, którzy z przerażeniem odkrywają, że jest ona zamieszkała przez istoty z zaświatów. Aby pozbyć się nowych lokatorów, duchy kontaktują się z “bioegzorcystą” Beetlejuice’em.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

źródło: https://primemovies.pl/2022/03/01/sok-z-zuka-2-brad-pitt/

“You Won’t Be Alone”, nowy folk horror

W sieci pojawił się zwiastun nowego folk horroru “You Won’t Be Alone” z Noomi Rapace w roli głównej.

Film opowiada o odizolowanej górskiej wiosce w XIX-wiecznej Macedonii, w której młoda dziewczyna, zostaje porwana, a następnie przemieniona w wiedźmę przez starożytnego ducha. Ciekawa ludzkiego życia młoda wiedźma przypadkowo zabija wieśniaka z pobliskiej wioski, a następnie przybiera postać swojej ofiary, by żyć w jej skórze. Wiedźma chce zrozumieć, co to znaczy być człowiekiem.

Premiera filmu 1 kwietnia 2022 roku.

źródło: https://bloody-disgusting.com/videos/3705724/you-wont-be-alone-trailer-praises-the-best-folk-horror-film-since-the-witch

Nadchodzi nowy film z uniwersum Obcego

Alien

Oprócz powstającego dla Hulu serialu osadzonego w uniwersum Obcego powstaje też nowy, pełnometrażowy film!

Za jego reżyserię odpowiadać ma Fede Álvarez – urugwajski reżyser, który znany jest z ciepło przyjętego remaku “Martwego Zła” z 2013 roku, czy “Nie oddychaj”.

Nadchodzący film ma być oryginalną historią, która będzie stanowiła samodzielną, odrębną całość. Ponoć “Obcy” Álvareza nie będzie miał związku z dotychczasowymi odsłonami serii “Alien”.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

źródło: https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/alien-movie-fede-alvarez-20th-century-studios-1235037155

Powstanie sequel Jestem legendą

Serwis Deadline poinformował, że powstanie długo oczekiwany sequel “Jestem legendą” – hitu z Willem Smithem opartym na powieści Richarda Mathesona.

W drugiej części ponownie wystąpi Will Smith. Smith jest także producentem filmu.

Scenariusz drugiej części napisze Akiva Goldsman, który wraz z Markiem Protosevichem zajął się też scenariuszem do pierwszej części. Na ten moment nie wyznaczono jeszcze reżysera kontynuacji.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

źródło: https://film.org.pl/news/powstanie-kontynuacja-jestem-legenda-will-smith-powroci-do-swojej-roli

“Island of the Dead” – nowy spinoff “The Walking Dead”

Powstaje nowy spinoff serialu “The Walking Dead” o tytule “Island of the Dead”.

W serialu, który powinien ukazać się około 2023 roku, zobaczymy dwie postaci znane z “The Walking Dead”: Negana (w tej roli Jeffrey Dean Morgan) oraz Maggie Greene (w tej roli Lauren Cohan). Pierwszy sezon – który prawdopodobnie nie będzie tym ostatnim – ma liczyć sześć odcinków i będzie emitowany przez AMC oraz AMC+.

Bohaterowie serialu walczą o przetrwanie na pogrążonym w chaosie, apokaliptycznym Manhattanie. Z oficjalnego opisu od AMC dowiadujemy się, że “mieszkańcy Nowego Jorku uczynili z metropolii miejsce tętniące anarchią, niebezpieczeństwem, pięknem i terrorem”.

źródło: https://primemovies.pl/2022/03/08/isle-of-the-dead-serial-walking-dead

Krzyk 6 z Courteney Cox

Po sukcesie slashera “Krzyk” z 2022 roku, który był piątą odsłona studio Paramount i Spyglass ogłosiło powstanie “Krzyku 6”.

Póki co nie ujawniono żadnych szczegółów fabularnych, ale zostało jeszcze sporo postaci, które mogę walczyć z Ghostfacem. Jedną z nich będzie Gale Weathers, w którą ponownie wcieli się Courteney Cox. Cox wystąpiła w każdej odsłownie cyklu.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

źródło: https://bloody-disgusting.com/movie/3707488/courteney-cox-confirms-she-will-return-in-scream-6/

James Nguyen zbiera na “Birdemic 3”

Reżyser jednego z najgorszych horrorów świata, który szczerze polecam, zbiera na trzecią odsłonę swojego dzieła.

James Nguyen założył zbiórkę na portalu Indiegogo. Potrzebuje 50 000 dolarów, aby skończył realizację “Birdemic 3: Sea Eagle”. Pieniądze są zbierane, by stworzyć animacje, udźwiękowienie, oraz wykupić licencje do muzyki.

Fabuła filmu ma prezentować się następująco: Stado orłów morskich atakuje nadmorskie miasto Santa Cruz w Kalifornii. Dlaczego ptaki zaatakowały? Kto przeżyje?

Premiera filmu nie jest jeszcze znana.

Link do zbiórki: https://www.indiegogo.com/projects/birdemic-3-completion-funding#/

źródło: https://bloody-disgusting.com/movie/3707672/birdemic-3-sea-eagle-nears-completion-with-indiegogo-fund-launched/

Polski film o zombie

Xawery Żuławski nakręcił pierwszy polski film o zombie.

W czasie wywiadu związanym z promocją serialu HBO Max “Odwilż” zdradził portalowi naekranie.pl szczegóły projektu. Przede wszystkim roboczy tytuł produkcji jak na razie brzmi Apokawixa.

Jeśli chodzi o szczegóły fabuły, to reżyser nazywa produkcje współczesnym filmem katastroficznym. W projekcie grupa młodych osób postanawia zorganizować wielką imprezę w nadmorskiej posiadłości jednego z kolegów. Na miejscu dojdzie do wybuchu epidemii, której skutkiem będzie atak zombie.

W obsadzie produkcji znajdują się między innymi Mikołaj Kubacki, Julia Wieniawa, Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura, Waleria Gorobets oraz Monika Mikołajczak. Film ma wprowadzić jakieś dziesięć nowych aktorskich twarzy na ekrany.

Premiera produkcji jest zaplanowana na październik 2022 roku.

źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/xawery-zulawski-zombie-apokawiksa-1647511721

Opublikowano: 21 marca 2022

Zobacz również